Akustycznie w Tłusty Czwartek

  • 7.02.2018, 07:45
Akustycznie w Tłusty Czwartek
Powoli dorabiamy się nowej świeckiej tradycji, że w okolicy Walentynek w Kaktusiku odbywa się akustyczny koncert. Tym razem zamiast Walentynek mamy tłusty czwartek, czyli dzień rozpusty kulinarnej. Tym razem będzie to również rozpusta muzyczna.

Nie zawsze w jeden wieczór zbiera się tyle muzycznych indywidualności. Rozpoczyna duet Knitter- Ziętek. Joanny Knitter nie trzeba bliżej przedstawiać gdyż mieliśmy możliwość posłuchania jej na ostatnim Blues Maratonie. Natomiast towarzyszący jej gitarzysta Jarosław Ziętek to trójmiejski muzyczny trefniś. Oprócz niewątpliwie bluesowych inklinacji, które zademonstruje na koncercie, jest to jeden z lepszych w Polsce wykonawców songów Georgesa Brassensa. Jednak jego fantazja znalazła dopiero ujście w duecie Gremplina, który założył wraz z frontmenem legendarnej trójmiejskiej Bielizny Jarosławem Janiszewskim (obecnie Czarno- Czarni).

Po nich wystąpi Hard Times Trio. Liderem tej formacji jest Łukasz Wiśniewski frontmen Kraków Street Band świeżo opromieniony sukcesem styczniowej trasy reaktywowanego Harmonijkowego Ataku, która zelektryzowała bluesowych fanów w całej Polsce. Wszystkie bilety na koncerty zostały wyprzedane na wiele dni przed rozpoczęciem trasy. Jednak Łukasz to nie tylko showman i ma też inne liryczne wcielenie, które zaprezentuje nam w Kaktusiku. Towarzyszy mu dwóch wyborowych muzyków Marcin Hilarowicz i Piotr Grząślewicz. Obaj uczestniczyli ostatnio w nagrywaniu muzyki do najnowszego spektaklu krakowskiego Teatru STU Wiedźmy według Szekspira. Nic bardziej nie pokazuje wszechstronności i skali zainteresowań obu gitarzystów.

Dodatkowo należy zaznaczyć, że część koncertu będzie transmitowana na żywo w radiowej Trójce w audycji „Bielszy Odcień Bluesa.” Koncert poprowadzi redaktor Jan Chojnacki. Wszystkich serdecznie zapraszam, gdyż na koncercie ujawnimy wiele szczegółów dotyczących zbliżającej się szóstej edycji Blues Maratonu.

Koncert odbędzie się w czwartek, 8 lutego, o godz. 20.00 w Kaktusiku. Wstęp bezpłatny, ale warto się śpieszyć z zarezerwowaniem miejsc, bo wolnych stolików jest już niewiele.

Sławomir Mitros (współorganizator Augustowskiego Blues Maratonu)

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe