Znikająca koalicja NM i PiS 

  • 3.02.2018, 14:00 (aktualizacja 03.02.2018 14:15)
  • Bartosz Lipiński
Znikająca koalicja NM i PiS Archiwum PP
Obserwując obrady rady miasta z ostatnich kilku miesięcy można odnieść wrażenie, że relacje współpracujących ze sobą jeszcze do niedawna środowisk uległy znacznemu ochłodzeniu. Nie chodzi tu tylko o napięte stosunki burmistrza z jego byłym politycznym zapleczem. Coraz częściej dostrzegalne są różnice zdań pomiędzy radnymi klubu Nasze Miasto i PiS. Obie strony stanowczo zaprzeczają, by kiedykolwiek łączyła ich koalicja.

Miejska legenda w przestrzeni publicznej

Narracja zakładająca, że klub Nasze Miasto i PiS od początku obecnej kadencji samorządu tworzą sojusz w radzie miasta nie jest niczym nowym. Mówił o tym ostatnio Tadeusz Jaworski. Społecznik w ten sposób odniósł się do napięć pomiędzy przedstawicielami obydwu stronnictw, szczególnie widocznych na styczniowej sesji. Mieszkańcom Augustowa trudno jest zweryfikować krążącą po mieście plotkę, ale zupełnie poważnie należy traktować słowa doświadczonej radnej. Po odejściu burmistrza z klubu NM, Joanna Lisek z PO udzieliła naszej gazecie krótkiego komentarza. Radna stwierdziła wówczas m.in., że z niesmakiem przygląda się wzajemnym oskarżeniom pomiędzy NM, PiS i burmistrzem. Dodała, że nikt jej nie informował, czy koalicja się rozpadła. Z jakichś przyczyn w przestrzeni publicznej pojawiła się teoria o sojuszu NM z PiS. Być może powodem takiego stanu rzeczy jest po prostu bierność przedstawicieli opozycji, którzy od początku kadencji w przeważającej części głosowań byli zaskakująco zgodni bądź neutralni wobec tego, co proponował im obóz rządzący miastem. Ciekawą tezę przedstawił jeden z internautów na forum portalu Dziennik Powiatowy. Wg niego opozycję na sesjach reprezentował prezes TMZA Marian Dyczewski.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sąsiad
Sąsiad 14.02.2018, 16:35
Jak może znikać coś co nigdy nie istniało :D ?
mieszkaniec
mieszkaniec 7.02.2018, 16:03
Na sesjach radni PiS kłócą się miedzy sobą. Ostatnio przecież było nagranie jak Dariusz dyskutował ostro z Miklasem i Marcinem Kleczkowskim. Padały oskarżenia. Tam trwa chyba wojna na całego. Jedni pewnie chcą przyjąć zaloty burmistrza, a drudzy nie. Zaraz może nastąpić rozłam na ideowców oddanych partii i tych, którzy dla korzyści pójdą z burmistrzem. Mi to szkoda młodziaków. Chcieli dobrze, doskonale zaczęli, mają super efekty, a wszyscy i tak zapamietaja tylko tyle, ze przez nich do wladzy dostal sie chlopiec z plakatu. Trudno mają ideowi młodzi ludzie w starciu z zawodowymi politykierami, którzy żyją z etatów zależnych politycznie. Oni walczą o swoje etaty i utrzymanie. Byl dwuletni przeblysk dobroci, ale wszystko wraca do normy, czyli miasto znowu trafia w polityczne łapy. smutne
Przejeżdżający drogą do Sajenka
Przejeżdżający drogą do Sajenka 4.02.2018, 12:30
Czyli Lasy Państwowe są państwem w państwie i nikt nie może się z nimi domówić w kwestii budowy drogi dla użyteczności publicznej.Idąc tym tokiem rozumowania pewnego dnia Lasy Państwowe będą mogły postawić szlaban na drodze i nikt nie będzie mógł dojechać do Sajenka,bo przecież droga należy do firmy lasy.Ciekaw jestem kto odpowiada w takim razie za odcinek drogi nieutwardzonej do Sajenka i jej katastrofalny stan.Lasy Państwowe?A tak nawiasem ,mówiąc po co zaczynano inwestycję wylewania asfaltu w środku Sajenka skoro nie było nadziei na logiczne utwardzenie całego odcinka drogi.Albo trzeba robić coś porządnie,albo wcale.
August
August 3.02.2018, 16:45
Kierownik edukacji Dariusz z PiS v-ce minister Zieliński współpracujący z burmistrzem, helikoptery, konfetti itp...i,, Nasze Miasto,, i PiS twierdzą ze nie było koalicji bo nie podpisali mydlą teraz oczy bo się poźarli. Taka prawda bo niewiele zrobili i sukcesów brak.trzeba ich za tą propagandę pogonić, burmistrza i całe to pisowsko -dobkowskie towarzystwo.
sdf
sdf 4.02.2018, 16:12
Dlatego w Augustowie jest bajzel i nic większego nie powstaje, dzięki lokalnym zacietrzewionym politykierkom, realizującym tylko własne gierki. W Ełku jakoś można. Czas szukac tam mieszkania.
Kolega
Kolega 4.02.2018, 21:51
W kółko piszesz o Ełku tylko pod różnymi nicami. To się przenieść. Tyle razy zmieniłaś pracę i miejsce zamieszkania to wypad do Ełku
sdf
sdf 5.02.2018, 08:14
Dopiero w czerwcu. Mieszkanko już kupione! :-) Widok na jezioro piękny. Za kilka lat ekspresówka pod nosem. 50 m do promenady. Wieża widokowa przecudowna. Darowe wifi. Galeria z prawdziwego zdarzenia. Nareszcie
Kolega
Kolega 5.02.2018, 11:17
Najpierw sprzedaj te 2 w Augustowie
wef
wef 6.02.2018, 08:07
Wynajmę i kredycik na następne sam się spłaci.
bzyk
bzyk 4.02.2018, 10:07
Radny poprostu odwdzięcza się za stołeczek w najcieplejszej spółce miejskiej czyli pec-ku
wef
wef 6.02.2018, 18:45
Jak będzie kierował MPEC-em jak bluzga to ciepło będziemy mieli nawet i darmowe!
kandydat
kandydat 6.02.2018, 12:12
tylko pytanie co on ma wspólnego z PEC-em? jakie on ma doświadczenie w tej dziedzinie? żadne!
poiuytyt
poiuytyt 6.02.2018, 13:09
jest derektorem od kontaktów z ludźmi. tak słyszałem, więc chyba dobre dla niego stanowisko a i znać się na ciepłownictwie za bardzo nie trzeba..... on taki dobry jest w kontaktach międzyludzkich,o każdym się wypowiada z niezwykłą starannością, szanuje każdego człowieka co mogliśmy odsłuchac w nagraniach z sesji miasta a i profil na fb pokazuje jak wspaniale wypowiada się o innych ludziach pomimo odmiennego politycznie zdania.....
Klient
Klient 3.02.2018, 19:48
Towarzystwo dobkowskie pazurami trzyma się stolików. Hahaha
?
? 6.02.2018, 12:12
ale których?
Aug
Aug 3.02.2018, 15:58
Brawi PIS

Pozostałe