Wojsko czeka na mężczyzn i kobiety  

  • 6.02.2018, 06:54
Wojsko czeka na mężczyzn i kobiety
Panowie z rocznika 1999 oraz 1994-1998, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej powinni już się szykować na wojskową komisję lekarską. W lutym rusza bowiem tzw. kwalifikacja wojskowa. W kwalifikacji biorą udział również panie.

W dniach od 5 do 9 lutego oraz 12 i 13 lutego przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa osób czasowo lub na stałe zameldowanych w Augustowie. Na komisję muszą się stawić mężczyźni urodzeni w latach 1994-1998, którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Obowiązkowo w kwalifikacji muszą wziąć też udział panowie z roczników 1997-98, którzy zostali uznani przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do odbycia czynnej służby wojskowej.

Do kwalifikacji wojskowej wzywa się kobiety urodzone w latach 1994-1999, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2017/2018 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków.

Co zabrać ze sobą na kwalifikację wojskową?

-dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość;

-dokumentację medyczną (jeżeli taką posiadają);

-aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy;

-dokumenty potwierdzające wykształcenie albo zaświadczenie o kontynuacji nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.
Osoby, stawiające się do kwalifikacji po raz kolejny, powinny zabrać ze sobą:

-dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość;

-dokumentację medyczną, dotyczącą zmian w stanie zdrowia (w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 miesięcy);

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe