Kolekcja medali napawa dumą  

  • 5.02.2018, 07:44
  • Jolanta Wojczulis
Kolekcja medali napawa dumą
Rok 2017 okazał się bardzo dobry dla augustowskich karateków. Był to rok obfity w indywidualne zwycięstwa i drużynowe sukcesy. Zawodnicy z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin mierzyli się z najlepszymi i wygrywali, rozsławiając na świecie nasze miasto i klub, pod którego banderą trenują od lat.

Waldemar Matyka oraz jego podopieczni z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin mają co świętować. W rozegranych w ubiegłym roku zawodach wywalczyli w sumie 74 medale, w tym złotych 26 indywidualnie, srebrnych 25 indywidualnie oraz brązowych 21 indywidualnie i 2 drużynowo.

-W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w piętnastu różnej rangi zawodach karate –informuje W. Matyka. -Braliśmy też udział w czterech formach szkoleniowych (obozy, seminaria).

Do swoich sukcesów osiągniętych drużynowo, klub dołączył: trzecie miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju KK o Puchar Burmistrza Zambrowa oraz również trzecie podium podczas XVIII Mistrzostw Województwa Podlaskiego Karate Kyokushin w Wasilkowie.

W ubiegłym roku nie zabrakło też indywidualnych osiągnięć. Augustowscy karatecy mierząc się z najlepszymi wywalczyli 72 medale w tym 26 złotych, 25 srebrnych oraz 21 brązowych.

Najwięcej medali augustowianie wywalczyli podczas XVIII Mistrzostw Województwa Podlaskiego Karate Kyokushin w Wasilkowie, które odbyły się w listopadzie ubiegłego roku.
W zawodach tych wystartowali karatecy z czterech klubów: Augustowa, Białegostoku, Wasilkowa i Grajewa. AKKK reprezentowało ośmiu zawodników, którzy wrócili z 14 medalami (5 złotych, 4 srebrne oraz 5 brązowych).

-Złote medale udało się wywalczyć Szymonowi Zawadzkiemu - w kata i kumite, Maciejowi Sieńko - w kata i kumite oraz Szymonowi Służale - w kumite, srebrne medale przywieźli Dominik Faszczewski - w kata, Igor Leszczyński - w kumite, Michał Ostapowicz – w kumite oraz Szymon Milanowski - w kumite. Natomiast swoje kolekcje o brązowe medale wzbogacili: Igor Leszczyński - w kata, Szymon Służała - w kata, Szymon Milanowski - w kata, Kamila Ignatowska – w kumie i Dominik Faszczewski - w kumite –informuje W. Matyka.

Sporo, bo 12 medali (6 złotych, 4 srebrne, 2 brązowe) augustowscy karatecy przywieźli z

III Ogólnopolskiego Turnieju KK o Puchar Burmistrza Zambrowa, które odbyły się w marcu ubiegłego roku. Ogółem w tym turnieju uczestniczyło 350 zawodników z 25 klubów.

AKKK reprezentowało 11 zawodników. W konkurencji kata - złote medale zdobyli: Szymon Zawadzki i Michał Ostapowicz, w konkurencji kumite - złote medale zaś wywalczyli Szymon Milanowski, Olgierd Salik, Michał Ostapowicz, Jakub Tomkiewicz, natomiast na trzecim stopniu podium stanęli: Jakub Pawłowski i Maciej Sieńko.

W Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin w Tokio w dniach, które odbyły się w dniach 15 – 16 kwietnia ubiegłego roku wystartował wychowanek AKKK senior Marcin Sturgulewski, który w starcie indywidualnym na 52 zawodników uplasował się w pierwszej 15 - ce, a w starcie drużynowym – na 4. miejscu.

-Rewelacyjnie podczas IV Akademickich Mistrzostw Polski Karate Kyokushin w Hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w maju ubiegłego roku poradził sobie wychowanek AKKK Adam Kawka, reprezentujący barwy AWF Warszawa, który wywalczył złoty medal i tytuł Akademickiego Mistrza Polski.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe