Srebrne włosy i złote serca w Rutkach

  • 6.02.2018, 08:44
Srebrne włosy i złote serca w Rutkach
Najmłodsi uczniowie i podopieczni Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Rutkach świętowali 19 stycznia Dzień Babci i Dziadka. Klasa II pod kierunkiem wychowawczyni pani Renaty Sujaty zaprosiła najstarsze pokolenie na piękny spektakl „Złota gęś” przygotowany przez dzieci, po którym nastąpiły wspólne tańce i zabawy. Podobnie jak uczniowie klasy III, wręczali bohaterom tego dnia samodzielnie przygotowane laurki.

Trzecioklasiści umilali seniorom czas pięknymi występami, śpiewem i wspólnym poczęstunkiem, które przygotowali wraz z wychowawczynią panią Ewą Grochowską. Wszyscy zaproszeni tego dnia gości mieli przyjemność zobaczyć spektakl pt. „Rzepka” wg znanego tekstu Juliana Tuwima. Gospodarzami byli najmłodsi wychowankowie Punktu Przedszkolnego wg Metody M.Montessori, którzy z pomocą kolegów z klasy czwartej, a przede wszystkim dzięki zaangażowaniu pań wychowawczyń, przygotowały kolorowe i oryginalne przedstawienie. Zebranych gości powitały nauczycielki przedszkola pani Agnieszka Ostrowska i Justyna Kopiczko składając seniorom najlepsze życzenia. Jak co roku publiczność oraz mali aktorzy bawili się doskonale. Wnuczęta wiedziały, że tego dnia muszą stanąć na wysokości zadania, pokonując strach, nieśmiałość. W pięknie dobranych strojach, energetycznym ruchem scenicznym przedszkolaki skradły serca publiczności. W dalszej części najmłodsi recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na koniec wszyscy udali się na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie, podczas którego czekała na dziadków niespodzianka: konkursy i zabawy z wnukami. Nagrodą z udział w konkursach były nie tylko wspaniałe i pozytywne emocje, ale także kupony - np. weekend u dziadków, wspólne zakupy, wspólne gotowanie z babcią. Oba pokolenia bawiły się doskonale, wzajemnie obdarzając się miłością i uwagą, która była tego dnia najważniejsza.

Szkoła Podstawowa w Rutkach

 

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe