Kontrabanda na 110 tysięcy złotych

  • 3.02.2018, 08:34
  • Beata Perzanowska
Kontrabanda na 110 tysięcy złotych
Prawie 5 tys. paczek nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Kontrabandę ukrytą w dwóch samochodach osobowych wykryli mundurowi z Augustowa oraz z przejścia granicznego w Połowcach. Gdyby nielegalny towar trafił na czarny rynek w Polsce Skarb Państwa straciłby ponad 110 tys. złotych.

Najpierw funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Augustowa zatrzymali do kontroli w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Ogrodnikach citroena na białoruskich numerach rejestracyjnych. Podczas rewizji samochodu okazało się, że 34-letni Białorusin zasiadający za kierownicą francuskiego auta ukrył pod wykładziną podłogi 2 750 paczek przemycanych papierosów. Mężczyzna stracił nielegalny towar i wpłacił tytułem kary grzywny 35 tys. złotych.
Kolejny przemytnik (33-letni Białorusin) wpadł na przejściu granicznym w Połowcach. Po prześwietleniu rentgenowskim jego fiata multipli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli w 4 powieszonych pod podwoziem auta butlach CNG 2 240 paczek papierosów. Mężczyzna stracił nielegalny towar i przystosowany do przewozu kontrabandy samochód. Teraz jego postępowaniem zajmie się sąd. Dodatkowo Białorusin decyzją Komendanta Placówki Straży Granicznej w Czeremsze otrzymał zakaz wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych krajów obszaru Schengen na 2 lata.

(www.podlaskie.kas.gov.pl)

Beata Perzanowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe