Zapał był, ale klub poczeka 

  • 29.01.2018, 14:45 (aktualizacja 29.01.2018 14:55)
Zapał był, ale klub poczeka
Kilkanaście dni temu w Augustowie odbyła się ciekawa dyskusja nad osobą księdza Adama Bonieckiego i jego najnowszą książką „Połączenia odebrane”. Spotkanie było jednym z elementów odbywającego się w tym dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrani w I LO wymienili się spostrzeżeniami, choć z różnych przyczyn nie udało się powołać do życia Klubu Tygodnika Powszechnego. Inicjatywę przełożono na przyszłość.

Znany duchowny i jego działalność

Chyba każdy z nas kojarzy postać księdza Adama Bonieckiego, wieloletniego redaktora naczelnego i ikony Tygodnika Powszechnego. Marianin od lat wywołuje szereg emocji. Dla jednych jest symbolem niezłomności, kapłana niezależnego, który nie boi się mówić o rzeczach niepopularnych w kościele katolickim. Innym jego odważne poglądy wydają się być zbyt kontrowersyjne. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ks. Boniecki parokrotnie otrzymywał zakaz swobodnego wypowiadania się w mediach, ostatni raz w listopadzie ubiegłego roku. Augustowskie spotkanie poprowadził ceniony literat, teolog i poeta Józef Budziński.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe