Śpiewające i taneczne życzenia dla dziadków

  • 30.01.2018, 09:27
  • Beata Perzanowska
Śpiewające i taneczne życzenia dla dziadków
Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu- to Święto Kochanych Babć i Dziadków. I właśnie w niedzielę, 21 stycznia, na sercu zrobiło się ciepło wszystkim uczestnikom Dnia Babci i Dziadka w żarnowskim centrum kultury.

Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Augustów w Żarnowie zaprosiła mieszkańców Gminy Augustów do wspólnego świętowania Dnia Babci i Dziadka.

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie.
-Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci. Przytulą, pocieszą i rozweselą –takie życzenia przekazała w imieniu władz gminnych, jak i całej załogi centrum, zebranym na sali dziadkom Elżbieta Sierzputowska, dyrektor CKiBGA w Żarnowie.

Jednak to nie były jedyne życzenia tego dnia. Najlepsze, najpiękniejsze i prosto z serca płynące życzenia przekazali Babciom i Dziadkom wnukowie w programie przygotowanym przez centrum kultury. Zespół Wychowania Przedszkolnego i Oddział Przedszkolny, którego opiekunami były Agnieszka Tomaszewska i Grażyna Krupińska przedstawiły montaż słowno-muzyczny. Natomiast Łukasz Siłkowski i Mateusz Szmygiel wykonali piosenkę „Wielka miłość”. Piosenkę pod tytułem „Wspomnienie młodości” wykonał Paweł Chmielewski. Poza tym utwory „Powróćmy jak za dawnych lat” i „Już nie zapomnisz mnie” wykonali Helena Miszkiel, Paulina Lipińska i Marek Maciejewski. Zespół taneczny, prowadzony przez Halinę Poźniakowską zaprezentował zaś tańce ludowe. Warto dodać, że jednym z ciekawych elementów tego występu był walc i polka w wykonaniu Haliny Poźniakowskiej i Marka Sujaty. Owacjom nie było końca. Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Żarnowie pod kierunkiem Lucyny Lewkiewicz zaprezentowali najciekawsze wypracowania pt. „Za co kocham Babcię i Dziadka?”. Natomiast młodsi uczniowie tej szkoły, pod czujnym okiem pań Elżbiety Jarząbskiej, Alicji Mołodziejko i Katarzyny Łaban przedstawili współczesną formę bajki „Czerwony kapturek”. Niedzielne spotkanie umilił słodki poczęstunek przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich „Aktywna Kobieta” w Żarnowie. Imprezę zorganizowało Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Augustów w Żarnowie.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe