Wielkie kolędowanie w Żarnowie  

  • 29.01.2018, 09:06 (aktualizacja 29.01.2018 09:26)
Wielkie kolędowanie w Żarnowie
Już po raz szósty młodzież szkolna gminy Augustów wzięła udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, organizowanym przez Centrum Kultury i Biblioteki w Żarnowie. Tradycyjne i współczesne kolędy rozbrzmiewały przez cały dzień, bo na scenie wystąpiło mnóstwo solistów i zespołów. W sumie można zaryzykować, że zaprezentowało się około 100 wykonawców.

W VI Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Augustów udział wzięło 26 solistów i 13 zespołów wokalnych. Wszyscy uczestnicy wykonywali jeden utwór, kolędę lub pastorałkę. Występy dzieci i młodzieży oceniała komisja w składzie: Halina Poźniakowska (instruktor tańca), Dorota Bujnowska (kierownik Osiedlowego Domu Kultury w Augustowie) i Zuzanna Rogucka (inspektor ds. Oświaty Gminy Augustów) i Helena Miszkiel (instruktor Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie). Jury wykonało mnóstwo pracy, bo raz uczestników przeglądu było bardzo dużo, a poza tym wiele utworów powtarzało się wśród wykonawców. Usłyszeć można było tradycyjne, jak i współczesne kolędy. W sumie na scenie żarnowskiego centrum rozbrzmiało kilkadziesiąt utworów w wykonaniu co najmniej stu uczniów.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe