Wywiad z historykiem i starostą Jarosławem Szlaszyńskim 

  • 28.01.2018, 12:05 (aktualizacja 28.01.2018 12:25)
Wywiad z historykiem i starostą Jarosławem Szlaszyńskim
Rozmowa z historykiem i starostą augustowskim Jarosławem Szlaszyńskim o 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 155. rocznicy Powstania Styczniowego, wkładzie Augustowa i okolic w te wydarzenia oraz uroczystościach upamiętniających.

Augustowskie drogi do niepodległości

Panie Starosto, rozpoczynamy cykl wywiadów, mających przybliżyć naszym Czytelnikom rolę augustowian w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Jak pan, jako historyk widziałby uczczenie setnej rocznicy tego wiekopomnego wydarzenia?

-W swoim wystąpieniu w Dniu Święta Niepodległości, 11 listopada 2017 roku mówiłem o potrzebie szanowania niepodległości jako największej narodowej wartości. Ponieważ w 2018 r. przypada setna rocznica jej odzyskania przez Polskę zwróciłem się z apelem do władz wszystkich jednostek samorządowych, instytucji, szkół i organizacji o podjęcie, z racji tego wyjątkowego jubileuszu, szerokiej pracy patriotycznej mającej na celu upamiętnienie ludzi, którzy na naszej ziemi doprowadzili do pokonania zaborców i odrodzenia niepodległego państwa polskiego. Już w styczniu pojawia się wyjątkowa sposobność ku temu, ponieważ obchodzimy 155 rocznicę Powstania Styczniowego.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe