Spór o mobbing w szkole

  • 23.01.2018, 17:53
  • Krzysztof Przekop
Spór o mobbing w szkole
Już w czwartek będzie można kupić najnowszy numer tygodnika augustowskiego Przegląd Powiatowy. Nie wszystkie artykuły będą dostępne za darmo w internecie. Zachęcam do kupienia tygodnika, bo jest co poczytać.

Szkoła nr 4 ma złą passę. Zaczęło się ponad rok temu od konfliktu byłej pani dyrektor z kadrą dydaktyczną. Spór trwał do maja. Gdy wydawało się, że nastroje się poprawiają doszedł kolejny spór pomiędzy jedną z nauczycielek a nową dyrekcją. W dodatku była pani dyrektor wygrała sprawę sądową z burmistrzem miasta. W spór wewnątrzszkolny włączyli się samorządowcy PiS i sprawa staje się bardzo publiczna. „Umiejętność kierowania, panie Krzepicki, zapamiętaj to pan sobie, polega na umiejętności szybkiej decyzji!”. To cytat z Dołęgi-Mostowicza, który jak ulał pasuje do sytuacji w SP nr 4. Konflikt nie nabrałby takich rumieńców, pewnie nie stałby się publiczny, gdyby władzom miasta nie zabrakło odwagi i refleksu w grudniu 2016 roku. Bartosz Lipiński opisuje w tym numerze Przeglądu Powiatowego dalszy ciąg sporu. Tym razem jest oskarżenie o znęcanie się psychiczne nad nauczycielką. Polecam tekst pod tytułem „Spór o mobbing w szkole”.

Wtajemniczeni w kuluary polityki miejskiej twierdzą, że od początku kadencji istniała koalicja Naszego Miasta i PiS. Mają o tym świadczyć decyzje personalne, bliski związek z posłem i senatorem PiS. Od czasu, gdy burmistrz podziękował za współpracę radnym z Naszego Miasta, radni PiS stanęli po stronie burmistrza. Opisujemy to w artykule Bartosza Lipińskiego „Znikająca koalicja NM i PiS”.

Strefy płatnego parkowania to świetne rozwiązanie dla nadmiernego zagęszczenia samochodów w centrach miast. Kilka miesięcy temu z niezrozumiałych powodów radni postanowili wyrzucić płatne strefy z centrum Augustowa. Skutek był do przewidzenia. Wolne miejsca parkingowe zniknęły. Teraz jest pomysł naprawienia błędu. Sprawę opisuje Beata Perzanowska w tekście „Losy strefy płatnego parkowania”.

Po wojnie Rosyjsko-Ukraińskiej na Krymie zdaliśmy sobie sprawę, że bezpieczeństwo w Europie jest dość kruche. Okazuje się, że skrawek Polski na którym mieszkamy jest szczególnie niebezpieczny. Amerykański generał twierdzi, ze Rosjanom wystarczą dwie godziny, aby zająć Augustów, Suwałki i Sejny. Augustowski Klub Dyskusyjny im. Tadeusza Mazowieckiego zorganizował spotkanie na ten temat. Zachęcam do przeczytania relacji z dyskusji pt. „Czy warto drażnić niedźwiedzia?”

Jak co tydzień próbujemy interweniować w pozornie drobnych sprawach, które są dokuczliwe dla naszych Czytelników. Tym razem mamy do rozwiązania problem dróżki do ogródków działkowych. Próbujemy także dociec, dlaczego w centrum miasta pojawiają się śmieci z okolicznych barów i sklepów. Chcemy także się dowiedzieć, kiedy zostanie zreperowany słup, który według naszego Czytelnika może zagrażać bezpieczeństwu.

Jak co tydzień piszemy dla Was o augustowskim sporcie i drukujemy ponad 200 ogłoszeń drobnych.

 

Zachęcam do lektury

 

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
słuchacz
słuchacz 24.01.2018, 10:50
Słychać w relacji z sesji 16 stycznia kto i z jakiego klubu stoi murem za burmistrzem.

Pozostałe