Wirtualna ulica 

  • 22.01.2018, 14:45 (aktualizacja 22.01.2018 17:00)
  • Bartosz Lipiński
Wirtualna ulica
Wielu mieszkańców Augustowa narzeka na zły stan nawierzchni ulic leżących przy swoich posesjach, dziurawe drogi i niski standard wykonania. Są to bolączki realne i bardzo często kwestie wymagające pilnej naprawy. Jednak zdarzają się tak kuriozalne przypadki, jak ulica figurująca na mapach czy w urządzeniach GPS, która fizycznie nie istnieje, a w jej miejscu poprzez działki przepływa zanieczyszczony rów melioracyjny.

Problem znany od wielu lat

Do naszej redakcji przyszedł jeden z mieszkańców, od dawna toczący batalię o budowę ulicy Łopianowej w Augustowie. Mężczyzna pokazał pismo urzędnicze, sygnowane pieczątką i podpisem byłego burmistrza Augustowa, datowane na rok 2000. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że od tamtego momentu tak naprawdę niewiele się w tym temacie udało ruszyć.

-Uprzejmie informuję, że państwa wniosek dotyczący budowy ulicy Łopianowej, łącznie z pełną infrastrukturą zostanie wprowadzony do projektu planu zadań inwestycyjnych Gminy Miasta Augustów na 2001 rok. Realizacja robót budowlano-montażowych wymaga przeprowadzenia procedury przygotowawczej inwestycji, tj. m.in. uzyskania warunków technicznych wykonania dokumentacji technicznej, pozwolenia na budowę. Powyższe postaramy się wykonać w roku bieżącym w ramach posiadanych środków –pisał były włodarz Augustowa.  Mieszkaniec wspomina, że urzędnicy informowali go wówczas, iż na budowę jego ulicy przyjdzie mu czekać 20 lat, a ten termin zbliża się przecież dużymi krokami. Nasz rozmówca liczy, że dokumentacja techniczna ulicy zostanie wykonana już w 2018 roku, co według niego zostało przez stronę miejską obiecane podczas ubiegłorocznych konsultacji.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 23.01.2018, 09:10
Taka sama sytuacja jest z ulicą Wiosenną. Od 1996r magistrat obiecywał zrobienie ulicy (dojazdu). Nawet Urząd Miasta wydał decyzję o budowie ulicy i nic nie zostało w tym temacie zrobione. Proszę redakcje o zainteresowanie się tą ulicą.
eee
eee 23.01.2018, 08:01
sprawa jest prosta, żaden z radnych tam nie mieszka, brak wyborców, to po co mają robić.
mieszkanka
mieszkanka 22.01.2018, 16:15
Dziwne, że Nasi "kochani" RADNI miasta Augustowa nie rozumieją słowa ulica. Przecież nie ma ulicy Łopianowej i jak można zgodnie z harmonogramem budowy ulic miejskich, ujmować ją na liście i sugerować się następującymi kryteriami: ilość mieszkańców (nie ma ulicy więc skąd mają się wziąć?), wiek ulicy ( istnieje w planie zagospodarowania ponad 30 lat), wizerunek miasta ( rzeczywiście prezentacja dla miasta Augustowa !!! - to wstyd, że 200 m od centrum miasta coś takiego ma miejsce ), wpływ na rozwój miasta ( jak może być skoro jest tylko wirtualna ) i wartość komunikacyjna (żadna - nie ma ulicy !!!). Chyba, że śmierdzący rów i raj dla szczurów, RADNI traktują jako ulicę ????

Pozostałe