Korwinizm w Augustowie 

  • 12.01.2018, 14:50 (aktualizacja 12.01.2018 14:58)
  • Bartosz Lipiński
Korwinizm w Augustowie
Jest jednym z najbardziej barwnych i popularnych polityków w Polsce. Wzbudza skrajne emocje, u jednych wywołuje niepokój związany z głoszonymi przez siebie postulatami, dla drugich jest mesjaszem gospodarczym. Od lat głosi twarde poglądy krytykujące socjalizm i państwo opiekuńcze. Zwolennik swobód wolnościowych i liberalizmu. Janusz Korwin-Mikke w drugiej połowie grudnia odwiedził Augustów.

Druga młodość polityka i celebryty

Mimo, że nie jest najmłodszym przedstawicielem polskiej klasy politycznej, to właśnie ludzie młodzi stanowią jego żelazny elektorat. Nawet w ostatnich latach organizowane w celach edukacyjnych prawybory wśród uczniów szkół średnich pokazywały, że licealiści czy uczniowie szkół technicznych chętnie widzieliby go nawet w roli prezydenta Polski. Nie tylko dlatego, że Janusz Korwin-Mikke mówi kwiecistym językiem i jest niewątpliwym mistrzem ciętej riposty. Lider partii Wolność kojarzy się przede wszystkim, jako polityk i kandydat nurtu antyestablishmentowego, sprzeciwiający się biurokracji oraz ingerowaniu państwa w życie prywatne i zawodowe obywateli. W ostatnich latach, głównie dzięki rozwojowi internetu i portali społecznościowych przeżywa osobisty renesans. Będąc po siedemdziesiątce najpierw dostał się do Parlamentu Europejskiego, a następnie jego ugrupowanie o mały włos nie przekroczyło progu wyborczego podczas ostatnich wyborów do Sejmu. Janusz Korwin-Mikke 17 grudnia spotkał się z wyborcami w Augustowie, a co istotne średnia wieku osób uczestniczących w spotkaniu nie przekroczyła 30 lat. To jasno pokazuje, że to właśnie w tej grupie wiekowej może liczyć na największe poparcie.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Korwin
Korwin 13.01.2018, 10:21
Brawo Panie Januszu!
Jarek
Jarek 13.01.2018, 09:54
Nie jest dziwne iż Korwina słuchają pełni energii ludzie młodzi. W wielu kwestiach mówi po prostu jak jest.

Pozostałe