Smutna rocznica i teraźniejszość 

  • 10.01.2018, 15:15 (aktualizacja 10.01.2018 17:00)
  • Bartosz Lipiński
Smutna rocznica i teraźniejszość
Manifestacja na Rynku Zygmunta Augusta w 36 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego była okazją do wymiany refleksji i wspomnień o 13 grudnia 1981. Uczestnicy pikiety przed królewską kolumną szukali analogii do czasów współczesnych przyznając, że ich skala jest ciągle nieporównywalna. Osoby zrzeszone w augustowskim łańcuchu światła protestowały przeciw zmianom w sądownictwie forsowanych przez rządzących.

Augustowska ulica kolejny raz przemówiła

Mieszkańcy Augustowa przechadzający się przez centrum w mroźny środowy wieczór 13 grudnia, mogli usłyszeć intonowane dźwięki barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego i jego słynne dzieło „Mury”, które w okresie stanu wojennego było dla wielu Polaków pieśnią niosącą nadzieję na lepsze jutro. Nieoficjalnym hymnem tegorocznych protestów w obronie niezależności sądów, które przetoczyły się masowo przez całą Polskę w lipcu stał się utwór zespołu Chłopcy z Placu Broni „Kocham wolność”. Transparent o takiej treści przynieśli ze sobą zgromadzeni na Rynku Zygmunta Augusta, protestujący przeciwko procedowanym przez Sejm i Senat prezydenckim ustawom o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa z poprawkami PiS.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
R
R 11.01.2018, 17:53
Brawo!
Patriota
Patriota 11.01.2018, 14:21
Mloda.kobieta.niech.poczyta.historie.a.nie.plecie.glopstwa
ewf
ewf 10.01.2018, 20:10
Nie zawsze wybór ludzi ma przełożenie na stołki. Liczba głosów niektórych osób też jest żenująco niska. Ale idziemy cała rodziną głosować, żeby PIS się skończył.
Wyborca
Wyborca 10.01.2018, 16:48
Przy ordynacji wyborczej nie naleźy mieszać szczególnie w roku wyborczym ale nie naleźy też pisać głupoty, owszem w gminach powyżej 20 tys zlikwidowano okręgi jednomandatowe ale ta zmiana nie likwiduje bezpośrednich wyborów wójta,burmistrza, prezydenta tu się nic nie zmieniło ,nawet wydłuzono kadencję do 5 lat. niech tylko ludzie mądrze wybierają, nie pajaców tylko ludzi mądrych,doświadczonych prawdziwie wykształconych mających rzetelne programy a nie ilość lajków na fejsie itd....

Pozostałe