Biegiem uczczą powstańców

  • 15.01.2018, 07:42
Biegiem uczczą powstańców
Lubisz biegać, możesz oddać się swojej pasji a przy okazji oddać hołd bohaterom Powstania Styczniowego. Już za ponad dwa tygodnie odbędzie się bowiem Nocny Bieg Powstańca. Osoby chętne do wzięcia udziału w biegu mogą jeszcze się zapisywać do niedzieli, 21 stycznia. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Woda Las z Płaskiej.

Organizatorom tego przedsięwzięcia zależy na popularyzacji sportu oraz propagowaniu atrakcyjności terenu i okolicy a przede wszystkim na uczczeniu 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

-Przy okazji zależy też nam na krzewieniu akcji ,,Historia poprzez sport” – mówi Antoni Kuźma, sekretarz Stowarzyszenia Woda Las. –Działamy od ponad roku, dlatego jest to pierwsza nasza tego typu inicjatywa. Mamy jednak ogromną nadzieję, że przedsięwzięcie to będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem i stanie się wydarzeniem cyklicznym. Serdecznie zatem zapraszam do wzięcia udziału w biegu, żeby uczcić pamięć bohaterów Powstania Styczniowego i przy okazji trochę się poruszać.

Zawody odbędą się w sobotę, 27 stycznia. Biuro zawodów znajduje się w Gminnym Ośrodku Kultury w Płaskiej. Oficjalne rozpoczęcie biegu odbędzie się o godz. 15.00. Zakończenie zawodów przewidziane jest na godz. 20.00. Zawodnicy wystartują z Koziego Rynku natomiast ich celem będzie Stadion Orlik w Płaskiej.

-Szczegółowy plan przebiegu trasy zostanie podany przez nas podczas odprawy technicznej –informuje A. Kuźma. -Długość trasy wyniesie około 17 km. Trasa będzie oznaczona świetlikami, ogniskami, pochodniami oraz zabezpieczona przez wolontariuszy i odpowiednie służby.
Pakiet startowy można będzie odebrać w dniu zawodów w godzinach 9.00 do 13.00 w biurze zawodów oraz w dniu poprzedzającym zawody od godziny 9.00 do 14.00.
Rywalizacja będzie odbywać się w kilku kategoriach wiekowych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymają pamiątkowe puchary. Tradycyjnie puchary trafią też do najmłodszego oraz najstarszego uczestnika imprezy.
Osoby które chciałyby wziąć udział w biegu muszą zgłosić swoje uczestnictwo do niedzieli, 21 stycznia 2018 do godziny 23.59.

Zapisy na bieg są na stronie internetowej www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/bieg-powstanca, na której dostępny też jest pełen regulamin zawodów.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Woda Las z Płaskiej, natomiast partnerami i organizacjami wspierającymi są Nadleśnictwo Płaska w Żylinach, Nadleśnictwo Augustów, Urząd Gminy Płaska oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe