Nowy lokal Informacji Turystycznej 

  • 7.01.2018, 14:10 (aktualizacja 08.01.2018 11:20)
  • Bartosz Lipiński
Nowy lokal Informacji Turystycznej
Spekulacje wokół nowej siedziby augustowskiego Centrum Informacji Turystycznej właśnie dobiegły końca. Od czasu opuszczenia przez pracowników budynku Atola, punkt informacyjny znajdował się w lokalizacji tymczasowej. Przedstawiona przez burmistrza koncepcja umiejscowienia CIT w budynku PKS przy Rynku Zygmunta Augusta ma rozwiązać dotychczasowe problemy.

Powrót do Atola bardzo utrudniony

Przez lata Centrum Informacji Turystycznej znajdowało się wewnątrz popularnego Atola, gdzie turyści, ale również mieszkańcy Augustowa mogli zasięgnąć fachowej porady na temat historii czy organizowanych w mieście wydarzeń i atrakcji. W budynku mieściła się także toaleta miejska. Od kilku miesięcy szklany obiekt stoi jednak zamknięty. Przeprowadzkę wymusił stan techniczny budowli, który pozostawia bardzo wiele do życzenia. Nieszczelności skutkowały zalewaniem biur pracowników CIT, ale dużo groźniejszymi konsekwencjami było to, że woda powodowała przebicia elektryczne. Tym samym obiekt nie spełniał norm bezpieczeństwa. Na początku 2017 roku mówiono o konieczności wymiany dachu, osuszenia fundamentów, zapowiadano remont i niezbędną modernizacją. Z omawianych założeń wyszło niewiele, a sama przyszłość Atola stanęła pod dużym znakiem zapytania. Zostanie przedstawiona ekspertyza, która ma jednoznacznie stwierdzić, czy szklany gmach nadaje się do przebudowy, czy w kolejnych miesiącach zostanie rozebrany. Niejednokrotnie pisaliśmy o różnych wizjach jego wykorzystania, m.in. pomyśle radnego Tomasza Miklasa o zrobieniu we wnętrzu multimedialnej czytelni. Podczas ubiegłorocznych wakacji informację turystyczną tymczasowo przeniesiono do zabytkowej apteki, która w wyniku przetargu z 7 listopada została ostatecznie sprzedana. Znana jest już jednak nowa siedziba CIT, która nadal znajdować się ma w okolicach centrum.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
qf
qf 11.01.2018, 11:25
Jaka lokalna klasa polityczna taki Augustów. Jak patrzę na Ełk jak pieknieje i rozwija to się zastanawiam kto tych ludzi wybiera i po co oni startują w wyborach. Zamiast pracować, bardziej ineresują się politycznymi gierkami.
Dżo
Dżo 9.01.2018, 12:53
Tymczasem pewien minister przestał być chyba ministrem. Chłopiec z plakatu teraz już raczej nawet nie będzie mógł śnić o ochronie przed żadnymi organami. Kariera raczej ku końcowi.
Turysta
Turysta 9.01.2018, 10:26
CIT ma kreować pozytywny wizerunek miasta,infrastruktury turystycznej,ludzi tu mieszkających itp.uzywając róźnych narźędzi. Bo jak turysta skorzysta z Internetu i przeczyta te głupoty które są wypisywane to się mu odechce przyjazdu do miasta,oczywiście CIT musi taki wizerunek kreować dzisiaj to ani miejsca nie ma ani informacji...
wef
wef 10.01.2018, 10:23
CIT nie kreuje wizerunku. Od tego jest odpowiedni wydział promocji UM. CIT co najwyżej drobną część konkretnych zdań realizuje. W dobie internetu utrzymanie CIT to bzdura.
Tomekk
Tomekk 8.01.2018, 21:15
Co będzie miał CIT, czego nie ma google? Ktoś jest w stanie mi wyjaśnić po co to jest?
adv
adv 9.01.2018, 08:18
CIT to taki relikt PRL. Jak ktoś planuje gdzieś wyjazd to wcześniej szuka informacji. W dzisiejszych czasach internetu jest to zbędne. Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ciężko zrozumieć posunięcia władzy. Straż miejską (która w wielu sytuacjach jest potrzebna) zlikwidowali, a coś zbędnego trzymają nie wiadomo po co.
dżo
dżo 9.01.2018, 09:55
Taki sam relikt jak myślenie chłopca z plakatu
śmieszek
śmieszek 8.01.2018, 10:16
Brawo burmistrz! To jest CIT na miarę chłopca z plakatu!
włodek
włodek 8.01.2018, 00:36
A co z wc miejskim, czy też tam przeniosą, czy turyści mają dalej chodziś sikać do rico za darmo, jak ich obsługa nie złapie ???

Turysta
Turysta 7.01.2018, 18:25
Miasto turystyczne, boże jaki wstyd,żeby się ta kadencja skończyła i ludzie pogonili ty szkodników z Naszego Miasta z burmistrzem na czele bo nie będzie niczego...
aug.
aug. 8.01.2018, 09:33
Dopiero teraz doszliście do takiego wniosku, takiej demolki żadna władza nawet ta w PRL nie dokonała, Ile łez przez tych ludzi zostało wylanych, ile nocy nie przespanych, ale wierzę że to się skończy.
Robert
Robert 8.01.2018, 16:47
Wez skoncz z tymi łzami, bo juz nie chce się czytać tych głupot. Krytykuj ale z sensem a nie wkoło Macieju to samo. Mam gdzies NM pisy i inne PO ale ten tekst o nieprzespanych nocach to dno dna.
aug
aug 10.01.2018, 09:30
Dno to jesteś Ty.
Prawdęgadam
Prawdęgadam 8.01.2018, 21:17
Ty może po prostu nie zostałeś jeszcze skrzywdzony przez Walulika...
Dżo
Dżo 9.01.2018, 10:10
Chłopiec z plakatu jest niestabilny i zwalniał nie podając mieszkańcom czytelnego powodu. Od samego początku kadencji. Karuzela humorów. Wierze, że przy okazji wielu zostało po prostu skrzywdzonych. Ale spokojnie, każdy podpis trzeba będzie kiedyś odpokutować. Każde zwolnienie bez powodu i każe oszczerstwo. Podobnie jak każde zatrudnienie w zamian za wierność a nie kompetencje
Dżon
Dżon 9.01.2018, 12:23
Z ilu stanowisk Panią zrzucili i ile degradacji pani przeszła kto to zliczy? Czego zabrakło kompetencji, wiernosci czy obu tych rzeczy naraz?
Zyx
Zyx 9.01.2018, 15:33
WIERNOSCI ? O jaka wierność chodzi? Wierność dla NM i ich wybranemu burmistrzowi?
Nastepcy zwolnionych okazali wierność i posłuszeństwo nowej wladzy? Niestety brak kompetencji widac golym okiem! Mam nadzieje że ktos rozliczy ta ekipę za dzialanie na szkodę miasta !
Ps. A takich placzacych pań i panow skrzywdzonych przez walulika jest w Augustowie wielu!
Czy może mi ktos napisac kto konkretnie decydowal o zwalnianiu bez powodu/zarzutu ludzi ? Bo rozumiem że walulik tylko skladal sobie beztrosko podpis! Bo jestem osoba wierzacą i nie wiem komu mam wybaczyć!
Pol
Pol 10.01.2018, 15:43
Osoba wierząca i tyle nienawiści. Cos z tobą nie tak
Zyx
Zyx 10.01.2018, 20:20
Czytać Pol nie umiesz ? Próbuję wybaczyc ale nie wiem komu ?
Czy burmistrzowi, czy skarbnikowi czy któremuś radnemu czy może pyskatej prawniczce czy innej kierowniczce? Tylko ten zrozumie kto przez takie pieklo przeszedl ! Tym bardziej że to zdeklarowani katolicy co pokutny krzyż noszą !
odpowiedz
odpowiedz 10.01.2018, 08:39
przecież w urzędzie wszyscy wiedzą która urzędniczka szepcze mu do ucha, proszę zapytać, codzienne kawki i odprawy o poranku po których od razu akta pracowników lądują na biurku
Dgwg
Dgwg 10.01.2018, 06:34
Zwolniona pani dyrektor w sp4 właśnie wygrała przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym Sąd oddalił skarę burmistrza na decyzję wojewody
prawda
prawda 10.01.2018, 12:33
Kolejny przykład wysokich kompetencji burmistrza. Nawet radni z jednego klubu nie mogli okielznac jego szalenstwa i pochopnych decyzji. teraz robią to sądy, a miasto płaci
Zyx
Zyx 10.01.2018, 18:40
No i do kogo pretensje? NM wszem i wobec chwaliło sie jaka to wspaniala ekipa z burmistrzem ktoremu kampanię sfinansowala. A burmistrz podpisywal co mu pod nos podsuneli . Publicznie maly wzrostem glowny radny do kolegi z ekipy mowil ...daj wojtek mi wszystko podpisze co mu podsunę ! No i co plastelina zesztywniała ...nic nie da sie ulepic ?
Szkoda augustowa i jego mieszkancow ! Ale ja sie ciesze że ekipa na wzajem ciagnie siebie na dno! Karma bardzo szybko wrocila!
A chloptasie z ekipy zakasać rekawy i wziac się do porzadnej pracy a nie zalatwiac interesiki !

Pozostałe