Glinki oddane z dziurami

  • 7.01.2018, 08:04
  • Beata Perzanowska
Glinki oddane z dziurami
Przed Świętami Bożego Narodzenia do użytku została oddana ulica Glinki w dzielnicy Borki w Augustowie. Była to największa ubiegłoroczna inwestycja miejska, wsparta przez władze powiatu augustowskiego. Jak informują nas Czytelnicy, mieszkańcy z nowej drogi bardzo się cieszą, ale mają swoje uwagi co do jej wykonania.

Rok 2017 to rok upływający pod hasłem rozwoju infrastruktury miejskich dróg. W czwartek, 21 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie, największej w tym roku inwestycji drogowej w Augustowie, ulicy Glinki w dzielnicy Borki.

- Bardzo się cieszę, że przekazujemy mieszkańcom drogę o wysokim standardzie. Nowo wybudowana ulica ma bardzo ważne znaczenie dla dynamicznie rozwijającej się dzielnicy – powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

Na ulicy Glinki o długości 717,50 m zrealizowano szeroki zakres prac. Wykonano budowę jezdni asfaltowej, zjazdów na posesję z kostki betonowej, obustronnych chodników dla pieszych. Wybudowano również ścieżkę rowerową z kostki betonowej. Przebudowano sieć wodociągową, sanitarną, kanalizację deszczową, linię energetyczną oświetlenia ulicznego. Wykonawcą inwestycji była firma EKODROM sp. z o. o. z Augustowa w partnerstwie z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S. A. z Suwałk.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z ,,Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Całkowity jej koszt wyniósł ponad 4,58 mln zł. Zadanie współfinansowane również z budżetu powiatu augustowskiego w wysokości ok. 1,6 mln zł.

Niestety otrzymaliśmy informacje od Czytelników, że droga nie jest do końca dobrze wybudowana.

-Studzienki kanalizacyjne nie są najlepiej zamontowane. Nie są one równe z nawierzchnią a to powoduje, że jeździ się po nowej drodze bardzo niekomfortowo. Droga została oddana do użytku niedawno więc może zwrócić władzom miasta uwagę, bo przecież inwestycja jest na gwarancji i udało by się poprawić tę usterkę –mówi nasz Czytelnik (imię i nazwisko znane redakcji).

I właśnie nasz tygodnik to uczynił. Powiadomił władze miasta o uwagach mieszkańców.

-Przy odbiorze ulicy zwróciliśmy uwagę wykonawcom na tę kwestię. Zobowiązali się oni na wiosnę to wszystko naprawić –wyjaśnia Magdalena Sokołowska z wydziału inwestycji Urzędu Miasta w Augustowie.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
drogowy budowniczy
drogowy budowniczy 1.03.2018, 05:41
...oddali drogę chyba samym sobie... Bo jak formalnie się nie zakończy budowy to by oznaczało, że to ciągle plac budowy jest... Niezłe jaja co?
Nefertete
Nefertete 1.02.2018, 23:24
A może tam są otwory a nie dziury. To zasadnicza rożnica jest. Otworów się nie łata. Otwory muszą być.
Do pani z wywiadu
Do pani z wywiadu 1.02.2018, 21:25
Halo oooo co z dziurami?są coraz większe a ci co mieli poprawić to gdzie poprawiają? Hej pani odpowiedz
Faraon
Faraon 29.01.2018, 20:51
A czy w Afryce nad Nilem to drogi są z dziurami czy bez dziur ???? .........A czy czas leczy dziury ..... Czy trzeba je załatać?????? Tyle niewiadomych..... .
Dzikusek
Dzikusek 30.01.2018, 11:45
Ruchome piaski. Ruchome ulice. Dziury. Wszystko pasuje.
ja
ja 26.01.2018, 15:13
Czy znana jest data naprawy ul. Glinki?
ty
ty 2.03.2018, 01:37
...ale to ciągle budowa jest ;) to co tu naprawiać? ;)
Pęcherz
Pęcherz 26.01.2018, 16:58
Głucho wszędzie ciemno wszędzie.... I dziur wszędzie.
Nerka
Nerka 1.02.2018, 21:26
Dziury tu dziury tam ja w pęcherzu wszystko mam
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.01.2018, 09:10
My mieszkańcy rozumiemy ze firma ktora zobowiązała się naprawic / poprawić drogę zrobi to nieodplatnie prawda proszę pani? I pani trgo dopilnuje
Nerka
Nerka 12.01.2018, 20:12
Nocnik napisz coś.
Nerka
Nerka 12.01.2018, 20:05
Cześć Pęcherz. Napisz cos prosze.
Nerka
Nerka 12.01.2018, 20:01
A dzisiaj głowa w piasek.... Czeka aż cichnie burza ...... Nie było........ Bohaterki mody na sukces. Dziurawa sprawa. Załatać całkowicie dziurę trzeba i bedzie po sprawie.
Basen
Basen 13.01.2018, 17:10
Az chce się powiedzieć... Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. Bohaterzy telenoweli wpadli jak sliwki w kompot....a raczej inna ciecz
Pęcherz
Pęcherz 12.01.2018, 06:43
Drogę niewątpliwie należy poprawić
Johoho
Johoho 11.01.2018, 20:12
Skóra i dziura
Nocnik
Nocnik 11.01.2018, 20:10
Tam na hali tam na zbocu ,Baca Bacę topi w.... Hej topił cy nie topił ale ....
Dorota
Dorota 11.01.2018, 19:44
Dobrze ze ta pani nie bierze się za budowę wc. Również przyjelaby odbiór z dziurami a to mogloby byc klopotliwe dla uczęszczających.
Jon
Jon 11.01.2018, 20:06
Tak się sklada, ze w wc muszą być dziury, bo gdzie ...
Jon
Jon 11.01.2018, 17:49
Ludziska to sprawiedliwe nie jest: pousuwali wszyćko o kuracjach podogonnych a zostawili ino techniczne.
Podglądacz bezpartyjnych
Podglądacz bezpartyjnych 9.01.2018, 22:13
Szanowni Państwo, a co robi mierna inspektorzyna na otwarciu Glinek? Kampanię wyborczą? A może urzędnicy w godzinach pracy winni uczciwie świadczyć pracę.
antypodglądacz
antypodglądacz 17.01.2018, 10:28
do: Podglądacz bezpartyjnych, to dziwne, że sama w godzinach pracy siedzisz na tym forum zamiast pracować
qwf
qwf 10.01.2018, 10:26
Sami budowali, za swoje pieniądze to i sami przecinają.
Aug
Aug 10.01.2018, 10:22
Ten mierny inspektorzyna to giermek radnych
Mieszkaniec
Mieszkaniec 7.01.2018, 09:46
Jaki kierownik taka inwestycja.
Aug 89
Aug 89 16.01.2018, 22:07
Kierownik jest zobowiązany do nadziru kontroli i odbioru prac. Z artykułu wynika ze zadna z tych trzech rzeczy nie zostala dopilnowana. Czy ktos ponosi konsekwencje bo na razie tylko mieszkańcy.
Aug90
Aug90 17.01.2018, 10:29
z artykułu to nie wynika proszę Pani. Proszę zająć się swoją pracą zamiast odwiedzać fora internetowe w godzinach pracy.
Z ul. Glinki
Z ul. Glinki 17.01.2018, 17:00
Z artykułu wynika ze odebrana została droga z dziurami a pani tłumaczy się jak przedszkolak.

Pozostałe