Tym żyliśmy w 2017 roku

  • 2.01.2018, 17:00 (aktualizacja 05.01.2018 17:04)
  • Krzysztof Przekop
Tym żyliśmy w 2017 roku
Już w czwartek ukaże się pierwszy numer tygodnika augustowskiego „Przegląd Powiatowy”. Bardzo polecam zakupienie tego wydania, bo jest co poczytać.

Zaczynamy szczególny rok dla naszej redakcji. W grudniu będziemy obchodzić nasze 20 urodziny. W lipcu ukaże się „Przegląd Powiatowy” o nr 1000. Będzie to zatem rok małych podsumowań, refleksji, ale i planów na przyszłość. Od kilku lat jesteśmy w internecie. Mamy ponad 10.000 unikalnych użytkowników i nawet 220.000 odsłon miesięcznie. To spore liczby. Jednak naszym oczkiem w głowie jest tygodnik augustowski „Przegląd Powiatowy”. Co tydzień czyta nas ponad 4.500 augustowian, to prawie co czwarty dorosły mieszkaniec Augustowa. Mimo, że rynek prasy papierowej od kilku lat kurczy się średnio o 15-20% rocznie, my notujemy wzrosty sprzedaży. To także jest dla nas powód do dumy i zadowolenia.


Ale skoro ma to być rok podsumowań, zaczynamy od podsumowania roku 2017. Wybraliśmy dla Was wydarzenia, które przyciągały najwięcej uwagi naszych Czytelników. „Tym żyliśmy w 2017 roku” autorstwa Krzysztofa Przekopa okazuje się bardzo emocjonującym tekstem. Wydarzenia roku 2017 miały spory kaliber i były bardzo interesujące. Zachęcam do lektury tego tekstu.


ICmentarz komunalny to temat, który wzbudza emocje od co najmniej 20 lat. Co jakiś czas wybucha dyskusja o jego powiększeniu lub zamknięciu. Pod koniec lat 90 rządząca wówczas AWS, przy sprzeciwie radnych Unii Wolności zdecydowała powiększyć cmentarz parafialny i przybliżyć go do plaży miejskiej. Teraz powstał pomysł zajęcia kolejnej działki nad Neckiem na istniejący cmentarz parafialny. Głosy w dyskusji są podzielone. Radni wycofali się z decyzji budowy nowej nekropolii miejskiej, choć nie była to decyzja jednogłośna. Bartosz Lipiński w tekście „Kulisy batalii o cmentarz komunalny” opisuje aktualny stan projektu „cmentarz komunalny”.


Sporo ulic w Augustowie jest zapomnianych. Myślę o ulicach, które nigdy nie są odśnieżane, nigdy nie są sprzątane lub nigdy nie są remontowane. Odkryliśmy dla Was w Augustowie ulicę widmo, która istnieje w dokumentacji, są przy niej działki budowlane i domy, ale ulicy nie ma. Sprawę opisujemy w artykule Bartosza Lipińskiego „Wirtualna ulica”.


Szpital w Augustowie po raz trzeci z rzędu będzie na plusie. To bardzo dobra wiadomość. W ostatnim roku opisywaliśmy wiele projektów, które zostały zrealizowane, są w realizacji lub na nią czekają. Reforma finansowania szpitali w Polsce jest jednak dużą zagadką dla władz powiatu i dyrekcji szpitala. Nie wiadomo jak finanse szpitala będą wyglądały za rok. Polecam artykuł Beaty Perzanowskiej „Szpital trzeci raz z rzędu na plusie”.


W pierwszym numerze roku 2018 znajdziecie także wiele innych ciekawych tekstów. Jak co tydzień piszemy o sporcie, publikujemy też prawie 250 ogłoszeń drobnych.

 

Bardzo zachęcam do lektury

 

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe