Sparta Augustów -po prostu styl życia  

  • 8.01.2018, 07:16
  • Jolanta Wojczulis
Sparta Augustów -po prostu styl życia
Starożytni Spartanie – ludzie wyjątkowo waleczni, mężni i ambitni, będący patronami zawodników Akademii Piłkarskiej Sparta Augustów, mogliby być dumni z tego, że ich ideały są wciąż żywe. Podczas uroczystej Gali Akademii z okazji 5-lecia jej istnienia, która miała miejsce 13 grudnia br. w hali Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Konopnickiej w Augustowie, nazwa klubu wymawiana była we wszelkich możliwych przypadkach.

Nie może to jednak dziwić, ponieważ już pierwszy punkt „Zasad małego piłkarza”, obowiązujący augustowskich futbolistów stanowi, że „Akademia Piłkarska Sparta Augustów to nie tylko klub – to styl życia”.

Dla najmłodszych uczestników Gali, czyli 5-cioletnich zawodników, nie lada wyzwaniem było wysłuchanie zaproszonych gości i prowadzącego uroczystość założyciela Akademii Rafała Harasima. Trzeba jednak przyznać, że wraz z upływającymi minutami walczyli oni coraz ofiarniej, poświęcając tej dziedzinie sztuki coraz więcej czasu. A sztuka, jak wiadomo, wymaga czasu i poświęceń.

Goście, wśród których obecni byli, między innymi, Burmistrz Miasta Augustowa Wojciech Walulik, Sekretarz Powiatu Augustowskiego Małgorzata Mikos, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Andrzej Zarzecki życzyli Akademii dalszych sukcesów i obiecali spotkanie za niespełna rok na nowowybudowanym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Tytoniowej.

Prezes Sparty Augustów Adam Sieńko podziękował rodzicom za wspieranie swoich pociech, co przekłada się na pożyteczny, zdrowy tryb życia zawodników, a także przynosi wymierne korzyści klubowi. Wielbicielom Roberta Lewandowskiego i Cristiano Ronaldo nosa utarł Karol Salik. Trener seniorów Sparty Augustów wyznał z rozbrajającą szczerością, że dokłada wszelkich starań, by jego podopieczni trenujący na pozycji bramkarza poszli śladami Gianluigi Buffona i Wojciecha Szczęsnego, broniąc jak najwięcej strzałów napastników.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:

Pozostałe