Mirosław Wasiewicz z Brązową Podkową Pegaza

  • 7.01.2018, 06:11
  • Jolanta Wojczulis
Mirosław Wasiewicz z Brązową Podkową Pegaza
Sprawdził się w bardzo trudnej sztuce monodramu i został doceniony. Mirosław Wasiewicz reżyser, aktor i animator kultury, znany w Augustowie z prowadzenia offowego Teatru Wagantów z XIV Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem wrócił z Brązową Podkową Pegaza.

Spotkania z monodramem odbyły się w dniach 7-9 grudnia w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wykonawcy podzieleni byli na trzy kategorie: młodzieżowa, dorośli- amatorzy i dorośli- aktorzy zawodowi. Do finału zakwalifikowało się 16 uczestników z Polski, Słowacji i Łotwy. Mirosław Wasiewicz- reżyser, aktor i animator kultury, znany w Augustowie z prowadzenia offowego Teatru Wagantów startował w kategorii aktorów zawodowych. Artysta mieszkający w wiosce Kopiec pod Augustowem, zaprezentował 60- minutowe przedstawienie „ Za-tem-oceanem”, na podstawie powieści Witolda Gombrowicza Trans-Atlantyk. Jury festiwalu w składzie: Wiesław Komasa- aktor, reżyser, wykładowca Akademii Teatralnej/ Warszawa, Janusz Strzelecki- aktor/ Lublin/, Jan Zdziarski-prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej, Warszawa, bardzo wysoko oceniło wartość tego monodramu. Podkreślano nowatorską interpretację Gombrowicza, świetny warsztat aktorski, doskonałe ogranie rekwizytów. Zwrócono też uwagę na aktualność wizji Gombrowicza pokazującej groteskę, zakłamanie i absurd dzisiejszej Polski. Mirosław Wasiewicz, który napisał scenariusz, wyreżyserował i zagrał 5 ról- współpracuje w Teatrze na Kopcu 39 z Elżbietą Szyc- autorką scenografii, kostiumów, realizatorką światła i dźwięku w tym spektaklu.

- Przedstawienie wcześniej prezentowane było na strychu i w stodole w Kopcu, dla maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie i Suwałkach. Byliśmy też zaproszeni na Ogólnopolski Festiwal Teatralny w Zgierzu, a nasz udział współfinansowany był przez Starostwo Powiatowe w Augustowie –dodaje Mirosław Wasiewicz. -Kończąc tę relację- taka wesoła refleksja- wychodząc na scenę po odbiór nagrody słyszę nazwiska nagrodzonych kolegów aktorów z… Warszawy, Łodzi i moje …z Kopca, myślę więc „… to ty chyba nie byle pętelka, skoro sam Poseł- Minister…, a jak godność proszę ?…

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe