Bezcenne świąteczne rękodzieła

  • 4.01.2018, 07:56
  • Jolanta Wojczulis
Bezcenne świąteczne rękodzieła
Osoby niepełnosprawne już nie raz udowadniały, że mają niezwykłe talenty manualne i bogatą wyobraźnię. Tak było i tym razem podczas Konkursu Twórczości o Tematyce Bożonarodzeniowej Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorem konkursu już po raz czwarty z rzędu było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych WTZ w Augustowie. Osoby, które zdecydowały się na udział w zmaganiach mogły wykazać się w następujących kategoriach: haft i dekoracje tekstylne, karta świąteczna, stroik świąteczny ozdoba świąteczna oraz wykonanie kolędy lub pastorałki. Oprócz podopiecznych augustowskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej do konkursu zaproszenie przyjęli także wychowankowie z Suwałk, Sejn i Dąbrowy Białostockiej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Augustowie i Kuriankach.

Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Twórczości o Tematyce Bożonarodzeniowej Osób Niepełnosprawnych odbyło się we wtorek, 5 grudnia, w Miejskim Domu Kultury w Augustowie.

-Z myślą o konkursie bożonarodzeniowym już od października w augustowskim Warsztacie Terapii Zajęciowej odbywał się cykl zajęć twórczych w różnych technikach, m. in. ceramika, tkactwo, hafciarstwo, malarstwo oraz decoupage –mówi Małgorzata Jarmoszko, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Augustowie. -Zajęcia te z pewnością zainspirowały uczestników konkursu do stworzenia przepięknych i wyjątkowo oryginalnych prac tematyką nawiązujących do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorzy konkursu ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych WTZ w Augustowie serdecznie dziękują Gminie Miastu Augustów za dofinansowanie przedsięwzięcia oraz Miejskiemu Domowi Kultury w Augustowie za pomoc w zorganizowaniu wystawy i przeprowadzeniu ceremonii nagrodzenia laureatów konkursu.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Pozostałe