Świąteczna pocztówka za uśmiech 

  • 3.01.2018, 07:35
  • Jolanta Wojczulis
Świąteczna pocztówka za uśmiech
Jak co roku przed świętami obdarowywali augustowian wykonanymi własnoręcznie świątecznymi kartkami prosząc jedynie o uśmiech. Mowa o uczniach ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy dzięki tej akcji rozradowali niejednego mieszkańca naszego miasta

Mikołajki i starsze Reniferki wyruszyły na podbicie Augustowa we wtorek, 19 grudnia.

-W tym roku mieliśmy bardzo dużo pocztówek, które wykonali uczniowie naszej szkoły –mówi Urszula Kuczyńska, inicjatorka i organizatorka akcji którą wsparły Elżbieta Dębska oraz Elżbieta Kierklo. -To już nasza tradycja, że nasze dzieciaki wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami dla mieszkańców Augustowa. Każda pocztówka ma swoją historię i wiele miłości. Do tej akcji włącza się cała społeczność uczniowska. Począwszy od tych najmłodszych, a skończywszy na gimnazjalistach.

Tegoroczną akcję przeprowadzali uczniowie z klasy Ib (jest to klasa objęta innowacją pedagogiczną- bilingwalne nauczanie w edukacji wczesnoszkolnej), oraz uczennice z klasy IVh i uczniowie VIIei.

-Mikołajki chciały i w tym roku uszczęśliwić innych, złożyć najserdeczniejsze, najszczersze życzenia z głębi serca płynące- oczywiście jak co roku nie oczekiwały one na nic. Przypominamy pocztówka jest bezcenna- kosztuje tylko jeden szczery Uśmiech. Cieszyliśmy się niezmiernie, że byliśmy rozpoznawani. Nasze poprzednie akcje utkwiły w sercach mieszkańców –dodaje Urszula Kuczyńska. -Małe Mikołajki śpiewając kolędy, (nie tylko w języku polskim ale również w języku niemieckim) rozdając życzenia sprawiały, iż ludzie na chwile zapominali o problemach. Nasze pociechy otrzymały mnóstwo bezcennych uśmiechów i całusów.

Starsi ludzie jak co roku byli pod wielkim wrażeniem, nie zabrakło wzruszeń i szczerych łez- co bardzo utkwiło w pamięci małych Mikołajków. Pocztówki otrzymywali wszyscy mieszkańcy, którzy nas spotkali, nie ważne było dla nas czy młody, czy stary czy bogaty czy też biedny.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:

Pozostałe