Zielone światło dla Jaćwieskiej 

  • 23.12.2017, 14:00 (aktualizacja 23.12.2017 14:07)
  • Bartosz Lipiński
Zielone światło dla Jaćwieskiej
To, co jeszcze przed kilkoma miesiącami wydawało się być trudne do wyobrażania, prawdopodobnie stanie się faktem. Starosta po rozmowach odbytych z burmistrzem miał wyrazić deklarację pokrycia przez powiat 25 procent kosztów długo oczekiwanego remontu ulicy Jaćwieskiej. Droga, którą wielu kierowców określa mianem najgorszej w mieście ma duże szanse, aby w przyszłym roku doczekać się tak upragnionej realizacji.

Problem od lat powszechnie znany

Na temat ulicy Jaćwieskiej w Augustowie napisaliśmy już chyba wszystko. Niejednokrotnie alarmowaliśmy o koszmarnym stanie ulicy, przy której znajduje się uczęszczana przez mieszkańców całego powiatu przychodnia zdrowia. Z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że korzysta z niej rocznie 65 tysięcy pacjentów, często ciężko chorych i mających problemy z poruszaniem się o własnych siłach. Dziurawa droga stwarza realne zagrożenie zerwaniem zawieszenia w samochodzie, a problem z przejazdem ulicą Jaćwieską mają nawet karetki pogotowia ratunkowego. Gigantyczne kałuże stojące po ulewach nie tylko straszą swoim rozmiarem, ale uniemożliwiają też przechodniom swobodne poruszanie.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 23.12.2017, 14:23
Osoby chore nie mają jak dojechać tam i wrócić empekiem, bo są 4 kursy dziennie w dziwnych godzinach, a nie wszystkich stać na taxi. Może by się patriotyczne władze odpowiedzialne za seniorów zajęły tematem? To ważniejsze niż uściski i dyplomy.
hehe
hehe 23.12.2017, 15:36
... i lansowanie sie przecinaniem wsteg przy kazdej okazji!
aug
aug 23.12.2017, 14:41
Burmistrz nie ma czasu tym się zająć, ma ważniejsze sprawy to widać na zdjęciach.
87
87 23.12.2017, 23:11
Pani radna daj że juz spokój. Wszędzie pani widzi burmistrza albo żłobki
ja
ja 23.12.2017, 17:01
Ja akurat nie o burmistrzu, tylko innym urzedniku z NM odpowiedzialnym za seniorow. Czas na realne dzialania, a nie popisówy: laurki, pudelka i wstazki.

Pozostałe