Przecięli wstęgę na 3 Maja  

  • 27.12.2017, 08:47
  • Beata Perzanowska
Przecięli wstęgę na 3 Maja
Zakończył się drugi etap remontu ulicy 3 Maja w Augustowie. Po ulicy można poruszać się od początku grudnia, ale dopiero w poniedziałek, 18 grudnia, władze miejskie i powiatowe w asyście mieszkańców dokonali oficjalnego przecięcia wstęgi. Ulica wygląda teraz imponująco i jak wielokrotnie podkreślały augustowskie władze samorządowe jest naprawdę reprezentacyjna.

Uroczyste otwarcie ulicy 3 Maja poprzedziła konferencja prasowa Jarosława Szlaszyńskiego, starosty powiatu augustowskiego. Spotkanie, na którym starosta mówił o tej inwestycji odbyła się w jego gabinecie.

-Zakończyliśmy podjętą w ubiegłym roku inwestycję w postaci przebudowy ulicy 3 Maja- wyjaśniał starosta. -Generalnie w tym roku wydaliśmy na inwestycje drogowe w powiecie augustowskim prawie 10 mln złotych. Zadania były przeprowadzane ze środków własnych, pozyskanych z zewnątrz i od samorządów. Najbardziej oczekiwaną inwestycją na pewno była ulica 3 Maja, ale najdroższą była rozbiórka przepustu drogowego i budowa mostu na rzece Bargłówka wraz z dojazdami na drodze powiatowej Bargłów Kościelny –Stara Kamionka. Często przy dyskusjach na temat budowy dróg zapomina się o tym, że istnieje też potrzeba budowy obiektów inżynieryjnych, czyli właśnie mostów. Warto podkreślić, że są to bardzo drogie zadania. Dużo droższe niż wybudowanie drogi, ulicy czy zrobienie chodnika. Ta inwestycja o której mówię, czyli budowa mostu z dojazdami na rzece Bargłówce kosztowała prawie 3 mln złotych. Pieniądze pochodziły z rezerwy rządowej, subwencji i z wkładów samorządu powiatowego i samorządu gminy Bargłów Kościelny. Most został oddany już do użytku i był inwestycją potrzebną i cenną.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe