Brązowe kruszce z Koszalina

  • 25.12.2017, 07:01
  • Jolanta Wojczulis
Brązowe kruszce z Koszalina
Trzy medale do swojej pokaźnej kolekcji dołączyli zdolni podopieczni Waldemara Matyki. Karatecy z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin z powodzeniem reprezentowali nasze miasto w XXVIII Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów w Koszalinie.

W sobotnim, 16 grudnia, turnieju o najwyższe stopnie na podium walczyło 160 zawodników z 50 najlepszych klubów w kraju. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Wśród sportowców nie mogło zabraknąć na tej prestiżowej imprezie zawodników z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin. Nasz klub reprezentowało trzech karateków,: młodzieżowiec (18-21 lat) Adam Kawka oraz dwóch juniorów (16-17 lat) Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik i Kuba Tomkiewicz. Każdy z nich wrócił z zawodów z medalem. Adam Kawka w kat. młodzieżowiec -65 kg wywalczył trzeci stopień podium, brązowy medal zdobył także Błażej Chodorowski -Wojewnik w kat. juniorów +75 kg. Z brązowym medalem z turnieju wrócił także Jakub Tomkiewicz (kat. juniorów -60 kg)

-Największe szanse na finał miał Adam, niestety mimo prowadzenia walki w dogrywce sędziowie uznali jego ataki za nieprzepisowe przez co został ukarany minusowymi punktami –informuje W. Matyka.

Z sobotniego turnieju augustowscy karatecy z pewnością przywieźliby więcej medali, jednak ze względu na stan zdrowia jednego z zawodników utracili taką szansę.

-Na zawodach miał też walczyć Michał Koszycki, ale ze względu na kontuzję nie mógł wziąć udziału w mistrzostwach –dodaje W. Matyka.

Był to już ostatni start zawodników AKKK w tym roku. Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych takich tryumfów w nadchodzącym nowym roku.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:

Pozostałe