Życzenia w rodzinnej, muzycznej atmosferze  

  • 26.12.2017, 09:14
  • Beata Perzanowska
Życzenia w rodzinnej, muzycznej atmosferze
Od kilku już lat mieszkańcy gminy Augustów spotykają się na Wigilii Wielopokoleniowej, organizowanej przez Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie. Na tegorocznym spotkaniu nie zabrakło dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Uroczystość wzbogacił też niezwykle bogaty koncert kolęd w wykonaniu wokalistów i zespołów działających na terenie gminy.

Spotkanie Wigilijne w żarnowskim centrum kultury odbywało się w niedzielę, 17 grudnia. Na początku opłatki poświęcił ks. Dariusz Drężek proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żarnowie. Ksiądz wraz ze Zbigniewem Buksińskim, wójtem gminy Augustów oraz Elżbietą Sierzputowską, dyrektorem Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów, złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia, a potem rozpoczęło się dzielenie opłatkiem. Uściskom i ciepłym słowom nie było końca. Jak na wigilię przystało nie mogło tego dnia obyć się bez koncertu kolęd. Przepiękne świąteczne pieśni usłyszeć można było w wykonaniu Heleny Miszkiel, Pauliny Lipińskiej, Nikoli Lipińskiej, Magdaleny Prusko, Kornelii Gregorowicz, Ewy Hryniewickiej, Kingi Kwiatkowskiej, Łukasza Siłkowskiego i Mateusza Szmygiela oraz zespołu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żarnowie, przygotowanego przez Ewę Tabakę i zespołu, skupiającego muzykujące rodziny z terenu gminy Augustów. Wszystkie wyśpiewane i zagrane kolędy były przepiękne, ale chyba największe wrażenie zrobił występ niewidzącej Ewy Hryniewickiej. Jej głos zaczarował całą publiczność. Młoda wykonawczyni, której rodzina pochodzi z terenów gminy Augustów, otrzymała gromkie brawa i owacje na stojąco. Spotkanie wigilijne w żarnowskim centrum kultury to też okazja do rozstrzygnięcia świątecznych konkursów. Ogłoszono zatem wyniki dorocznego konkursu „Herody” na Plastykę Obrzędową Okresu Zimowego.

-W tym roku przedmiotem konkursu były szopki i ozdoby choinkowe wykonane tradycyjną i różnorodną techniką. W konkursie udział wzięli dorośli i dzieci. Dostarczono siedem szopek oraz 12 ozdób choinkowych i 37 ozdób wnętrz. Prace wykonane zostały z różnorodnych materiałów z zachowaniem tradycyjnych wzorów –mówi Elżbieta Sierzputowska.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe