Piruety przy basenie  

  • 15.12.2017, 06:52
  • Jolanta Wojczulis
Piruety przy basenie
Można w końcu odkurzyć łyżwy zaległe na strychach czy w piwnicach i świetnie spędzić aktywnie czas czy to ze znajomymi czy z rodziną. W sobotę, 9 listopada, tuż przy miejskiej pływalni oficjalnie otwarto bowiem sztuczne lodowisko.

Choć na augustowskim sztucznym lodowisku można już ślizgać się na łyżwach od środy, 6 grudnia, to jego oficjalne otwarcie odbyło się w sobotę, 9 grudnia. Podczas wydarzenia obecny był Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa oraz radni.

-Gratuluję inicjatorom projektu i dziękuję wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w realizację zadania. To dzięki państwa decyzji możemy dzisiaj wspólnie świętować kolejną inwestycję w infrastrukturę rekreacyjno- sportową – powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik. Mam nadzieję, że wszyscy miłośnicy łyżew będą z przyjemnością korzystać z naszego miejskiego lodowiska.

Na otwarciu nie zabrakło też licznie śmigających po lodowisku augustowian, którzy zapewniali, że pomysł żeby w Augustowie powstało sztuczne lodowisko, był strzałem w dziesiątkę.

-Za naszych czasów przy każdej szkole było lodowisko, w związku z tym wuefy nieraz odbywały się właśnie na nich –powiedział nam jeden z naszych rozmówców. –Praktycznie każdy z naszego pokolenia umie śmigać na łyżwach. Z młodszego pokolenia są to jednostki ponieważ, zimy z roku na rok były coraz cieplejsze i tym samym lodowiska sukcesywnie zaczęły znikać. Cieszę się więc, że młodzież zamiast wpatrywania się w telefon komórkowy będzie mogła aktywnie i ciekawie spędzać czas. Jestem pewien, że niejeden młody człowiek wciągnie się w to na dobre i czasu, kiedy mieliśmy w Augustowie super panczenistów, powrócą

Jolanta Wojczulis
Podziel się:

Pozostałe