Szansa na szybki rozwój

  • 5.12.2017, 18:49
Szansa na szybki rozwój
Jak w każdy czwartek zapraszam Państwa do lektury naszego tygodnika. Dziękuję za to, że chcecie poświęcić nam swój czas. Obiecuję, że nie będą to zmarnowane chwile. Zapraszam do kiosków i życzę miłej lektury.

Ekipa, która rządzi obecnie Augustowem, w czasie wyborów obiecywała wiele rzeczy. Zapamiętałem obietnicę zlikwidowania straży miejskiej, przeniesienie magistratu do budynku na ul. Młyńskiej oraz budowę Strefy Aktywności Gospodarczej. Likwidacja straży miejskiej nie przyniosła nic dobrego. Nie ma do kogo zgłosić śmieci, śniegu, smrodu i innych uciążliwych spraw. Policja się nimi nie zajmuje. Pokazaliśmy to na przykładzie kilku zaniedbanych nieruchomości. Przeniesienie i konsolidację magistratu należy uznać za projekt nieudany. Może w kolejnej kadencji, jeśli nowe władze uznają to za dobry pomysł. Perłą w koronie jest Strefa Aktywności Gospodarczej. Burmistrz i radni Naszego Miasta zostawili sobie mało czasu na znalezienie inwestorów. Pozostaje pytanie, kto odtrąbi sukces? Klub Nasze Miasto, czy skonfliktowany z radnymi burmistrz Walulik? A jeśli inwestor się nie znajdzie, kto będzie winien? Tymczasem zbadaliśmy kilka plotek na temat Strefy Aktywności Gospodarczej. Nasi Czytelnicy niepokoili się brakiem drogi dojazdowej i jakością terenów budowlanych. Jaki jest efekt naszego dochodzenia, możesz przeczytać w tekście Beaty Perzanowskiej „Szansa na szybki rozwój”.

O relacjach burmistrza z jego niedawnymi przyjaciółmi z Naszego Miasta pisze Bartosz Lipiński w artykule „Ktoś mija się z prawdą”. Ich drogi rozeszły się już tak daleko, że opowiadają wykluczające się historie. Ktoś chyba kłamie.

W rozwiniętych społeczeństwach osoby z różnymi niepełnosprawnościami są traktowane na równi z osobami sprawnymi. Wymaga to oczywiście nakładów. Wybudowania podjazdów, wind, nauczenia urzędników języka migowego, używania alfabetu Braille’a. Wyjazdy do krajów bogatszych od Polski uczą, że osób niepełnosprawnych jest bardzo dużo. Tam są oni widoczni, bo barier jest bardzo niewiele. Śmiem twierdzić, że my mamy jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Dobrze, że radni również to dostrzegają. Tekst „Radni wsiądą na wózki” niech będzie początkiem zmian w patrzeniu na osoby niepełnosprawne.

British American Tobacco zakończyło inwestycję wartą prawie pół miliarda złotych. Na otwarciu gościł minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Bartosz Lipiński zapytał ministra augustowski szpital, o korzyści z inwestycji w BAT, ale także o nową ordynację wyborczą w wyborach samorządowych.

Gorąco zapraszam do lektury

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe