Oj, będzie się grało! 

  • 7.12.2017, 07:45 (aktualizacja 07.12.2017 10:52)
Oj, będzie się grało!
W końcu doczekaliśmy się. Będziemy mieli boisko do gry w piłkę nożną z prawdziwego zdarzenia. W ubiegłym tygodniu zostałapodpisana stosowna umowa na wykonanie przebudowy boiska do piłki nożnej przy ul. Tytoniowej.

O boisko pełnometrażowe działacze z Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta i inni aktywiści sportowi walczyli od lat.

-Wybudowanie takiego boiska z pewnością podniosłoby atrakcyjność naszego miasta, a poza tym ten obiekt, zarabiałby na siebie. Bo byłoby to boisko całoroczne na którym trenować mogliby nie tylko augustowianie, ale także drużyny z zewnątrz. A myślę, że tych by nie brakowało, bo w okolicy jest baza hotelowa, zatem zawodnicy i trenerzy do boiska mieliby kilka kroków. Nie ukrywam, że marzy nam się to boisko, ale wiadomo, że taki ogromny obiekt wymaga wysokich kosztów, także jeszcze zobaczymy jak będzie – powiedział nam w wywiadzie prezes Sparty Adam Sieńko, który przeprowadziliśmy na początku tego roku.

Wówczas jak rozmawialiśmy z panem Adamem, mogliśmy tylko marzyć o boisku z prawdziwego zdarzenia, dzisiaj okazuje się, że marzenia się spełniają. W czwartek, 30 listopada, w Centrum Sportu i Rekreacji w obecności dyrektora tego obiektu Andrzeja Zarzeckiego, burmistrza Augustowa Wojciecha Walulika oraz przedstawicieli AKS Sparta Augustów, prezesa Adama Sieńki i Rafała Harasima podpisano umowę na wykonanie przebudowy boiska do piłki nożnej przy ul. Tytoniowej.

Nie można zapomnieć o tym, że duży udział w walce o boisko miał Augustowski Budżet Obywatelki. Potrzebna bowiem do wykonania inwestycja powstała dzięki zadaniu pt. ,,Przygotowanie dokumentacji na modernizację boiska pełnowymiarowego do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią”, które zwyciężyło w pierwszej edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Posiadanie pełnej dokumentacji technicznej otworzyło możliwość ubiegania się o dofinansowanie inwestycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W maju br. projekt otrzymał dotację ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej - edycja 2017.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe