Augustowianie z medalami  

  • 6.12.2017, 10:22
  • Beata Perzanowska
Augustowianie z medalami
Augustowska ekipa karateków po raz kolejny zdobyła cenne trofea. Tym razem medale przywiozła z VIII Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Wasilkowie. Wprawdzie augustowianie drużynowo nie stanęli na najwyższym podium, bo zdobyli trzecie miejsce, ale w poszczególnych kategoriach zdobywali złote i srebrne medale.

Podopieczni Augustowskiego Klubu Kyokushin Karate z Wasilkowa przywieźli 14 medali, złotych, srebrnych i brązowych.

-Nasza ekipa na tych zawodach była najmniej liczna, ale jak się okazało bardzo silna. Zawodnicy dzielnie walczyli a ich walki kończyły się często przed czasem. Dominowali szczególnie w konkurencji kata. Niestety drużynowo nie obroniliśmy tytułu z poprzedniego roku, ponieważ wycofałem kilku czołowych zawodników ze startów na dzień przez mistrzostwami –mówi sensei Waldemar Matyka, prowadzący Augustowski Klub Kyokushin Karate. –Muszę tu wspomnieć o Kubie Tomkiewiczu, Kubie Chodorowskim i Karolinie Bożewicz, których start na pewno zapewniłby nam drużynowe złoto. Jednak musiałem podjąć decyzję o wycofaniu ich z tych mistrzostw, bo po pierwsze przygotowują się teraz do o wiele ważniejszych startów, a poza tym na wasilkowskiej macie byliby zmuszeni walczyć ze sobą. To zaś jest bardzo nie komfortowe. Jednak w każdej kategorii zwodów osiągaliśmy w tym roku bardzo dobre wyniki.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe