Gest dla potrzebujących

  • 3.12.2017, 10:16
Gest dla potrzebujących
Ponad 20 tysięcy złotych trafiło do najbardziej potrzebujących augustowskich stowarzyszeń. Pieniądze zebrano podczas Biegu Charytatywnego, który zorganizowany został w ramach VII Budimex Półmaratonu Augustowskiego. Wybiegane fundusze przekazano Społecznemu Towarzystwu Przyjaciół Dzieci „Przystań” i Stowarzyszeniu „Razem Osiągniemy Cel”.

Uroczyste przekazanie umów dotyczących przekazania wybieganych funduszy odbyło się w czwartek, 23 listopada, w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. Pieniądze zostały zebrane podczas tegorocznego Biegu Charytatywnego, towarzyszącemu Budimex Półmaratonowi Augustowskiemu. W tym niezwykłym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, organizatorów półmaratonu, wolontariusze pomagający przy organizacji zawodów oraz dzieci wraz z opiekunami na których rzecz zebrano środki. Podczas Biegu Charytatywnego za każdy przebiegnięty kilometr organizator przekazał 10 zł na szczytny cel. W tym roku udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych, które zostały przekazane Społecznemu Towarzystwu Przyjaciół Dzieci „Przystań” oraz Stowarzyszeniu „Razem Osiągniemy Cel”.

-Serdecznie gratuluję organizatorom podjęcia tak szczytnej inicjatywy –mówił Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa, podczas podpisywania umów -To nie zwykle ważne, abyśmy poprzez osobisty udział w wydarzeniach promujących aktywny tryb życia, mogli realnie pomagać potrzebującym.

Jak podkreślał Andrzej Zarzecki, jeden ze współorganizatorów półmaratonu, bieg charytatywny był zorganizowany po raz piąty i w tym roku skupił największą liczbę zawodników, bo aż blisko 200 osób.

Przypomnijmy, że „Przystań” to miejsce, w której pomoc, co najmniej od kilkunastu lat, otrzymują najmłodsze dzieciaki, czyli przedszkolaki. Natomiast Stowarzyszenie „Razem Osiągniemy Cel”, powstało by wspomagać leczenie i rehabilitację dzieci niepełnosprawnych. Organizatorzy półmaratonu już zachęcają do udziału w przyszłorocznym Biegu Charytatywnym, bo jak mówią, biegnąc nawet truchtem, można wesprzeć wiele przedsięwzięć, które pomagają przetrwać tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy.

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe