3 Maja będzie niedługo przejezdna

  • 2.12.2017, 10:14
3 Maja będzie niedługo przejezdna
Już niebawem zakończy się długo oczekiwana modernizacja pozostałej części ulicy 3 Maja w Augustowie. Ruch pojazdów ma być wznowiony z dniem 2 grudnia, a remont ma być zakończony do 16 grudnia.

Przebudowa ulicy 3 Maja na odcinku od ulicy Hożej do Ronda Marconiego rozpoczęła się we wrześniu. Prace obejmują przebudowę chodników, wykonanie zatok parkingowych, nowej nawierzchni bitumicznej jezdni oraz montaż latarni, i nasadzenie nowych drzew. Jednocześnie wykonywane były prace kanalizacyjne, wodociągowe, ciepłownicze, energetyczne, telekomunikacyjne i związane z budową monitoringu miejskiego przez poszczególnych gestorów tych sieci. Początkowo remont miał się zakończyć pod koniec listopada, jednak z uwagi na konieczność wykonania wyżej wymienionych mediów i niesprzyjające warunki atmosferyczne termin ten został przesunięty.

-Do umowy został podpisany aneks, w którym mowa jest, że prace w całości zakończą się do 16 grudnia tego roku. Wykonawca prac zobowiązał się, że od 2 grudnia umożliwi ruch pojazdów, przy czym należy się liczyć z niewielkimi utrudnieniami, gdyż prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe - wyjaśnia Daniel Hiero, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Augustowie.

Obecnie ruch w mieście odbywa się wyznaczonymi objazdami. W ubiegłym tygodniu skrzyżowanie ulicy 3 Maja z Hożą było zamknięte dla ruchu. Obecnie i w najbliższych dniach skrzyżowanie może być jeszcze czasowo wyłączone z ruchu, m. in. z uwagi na konieczność wykonania nowej nawierzchni bitumicznej. Przypomnijmy, że inwestycja kosztuje ponad dwa miliony dwieście tysięcy złotych. Inwestycja jest realizowana przez władze powiatowe wspólnie z władzami miejskimi.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe