Śniadanie daje moc

  • 28.11.2017, 08:26
Śniadanie daje moc
„Nikt nie chce chorować, każdy pragnie zdrowie zachować dlatego na dzisiejszym spotkaniu mówić będziemy o zdrowym śniadaniu”- tymi słowami 8 listopada najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie rozpoczęli ogólnopolskie święto śniadania- „Śniadanie daje moc”.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Najważniejsze cele programu to zwiększanie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Uczniowie klasy III przedstawili 12 zasad zdrowego odżywiania. Następnie wraz z wychowawczynią i rodzicami przygotowali wspólne śniadanie. Na stołach królowały zdrowe, pożywne kanapki, warzywa, owoce , pyszne koktajle mleczne oraz świeżo wyciskane soki.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowie

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe