Biegaj z czystymi płucami  

  • 27.11.2017, 10:23
Biegaj z czystymi płucami
Młodzież z augustowskich szkół średnich aktywnie promowała zdrowy tryb życia. Uczniowie wzięli udział w zawodach, które wpisywały się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu (16 listopada). Gospodarzem wydarzenia było Augustowskie Centrum Edukacyjne.

„Aktywność młodzieży drogą do życia bez nałogów” – pod takim hasłem w środę, 15 listopada, zostały rozegrane IX międzyszkolne zawody dla uczniów augustowskich szkół ponadpodstawowych.W zmaganiach wzięli udział uczniowie reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Placówek Młodzieżowych oraz szkołę gospodarzy, czyli Augustowskie Centrum Edukacyjne. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach, które wymagały od nich zarówno sprawności fizycznej, jak i kreatywnego myślenia oraz wiedzy.

-Nie zabrakło zadań nastawionych na śmiech, czego przykładem może być konkurencja „Silne płuca”, w której uczestnicy mieli za zadanie jak najszybciej napompować 8 balonów, aż do ich pęknięcia –mówi Paweł Leszkowicz, który wraz z Marią Wielgat i Jackiem Szybajło zorganizowali turniej. -Reprezentanci szkół swoimi zmaganiami, m.in. poprzez rozwiązywanie krzyżówki na temat szkodliwości papierosów oraz w zabawie „Wyrzuć papierosa”, aktywnie promowali podejście zachęcające do niepodejmowania lub zaniechania palenia tytoniu.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe