Druhowie u maluchów

  • 26.11.2017, 10:21
Druhowie u maluchów
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów-Lipowiec rozpoczęli kolejny cykl spotkań „Mały strażak” w augustowskich przedszkolach. Strażacy mieli przyjemność gościć w przedszkolu „Słoneczka Szósteczka” oraz „U Kubusia Puchatka”.

W trakcie spotkań, które odbywały się w minionym tygodniu, ratownicy opowiadali dzieciom o charakterze ochotniczej służby oraz ciekawostkach związanych z ich pracą. Mali strażacy dowiedzieli jak należy zachowywać się podczas sytuacji niebezpiecznych, czyli pożaru, burzy i wypadku oraz w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Dzieci dowiedziały się też, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych oraz że działają na wodzie. Duże zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy oraz sprzęt używany podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Zbysław Kurczyński, prezes jednostki OSP Augustów-Lipowiec, składa podziękowanie druhom Marcinowi Kuprewiczowi, Mateuszowi Bołbot oraz Grzegorzowi Suchockiemu za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć z dziećmi.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe