Fertile Hump- muzyka uzależniająca

  • 18.11.2017, 10:42 (aktualizacja 18.11.2017 10:45)
Fertile Hump- muzyka uzależniająca
W sobotę, 18 listopada, o godz. 19.00, w Miejskim Domu Kultury w Augustowie czeka nas wydarzenie niezwykłe w postaci koncertu dwóch zespołów: miejscowej Muzopatii i warszawskiego Fertile Hump. Muzopatia o swojej muzyce wydała oświadczenie, które w całości przytoczę……. Zespół jest nowy, ale muzycy w większości są weteranami z Noisy Gasoline.

Fertile Hump jest formacją stosunkowo nową na muzycznej scenie, ale ma już znaczny dorobek fonograficzny. Króciutka 11 minutowa Ep -ka i niespełna 37 minutowa płyta „Dead Heart”. Pierwsze wrażenie po przesłuchaniu tego materiału to powalające brzmienie. Ostatni zespół, który już po mini albumie zrobił na mnie takie wrażenie to zapominana już dzisiaj gwiazda lat 80-tych Pixies. Zespół o swojej muzyce pisze, że jest to korzenny bluesowy rock and roll ze smutnymi tekstami. Jest w tym dużo prawdy, ale to nie wszystko. Mamy tutaj do czynienia rzeczywiście z korzennym graniem w stylu popularnych White Stripes i Black Keys. Warto zwrócić uwagę na wokalistkę zespołu Magdę Kramer (za taki głos wielu wokalistów oddałoby współmałżonka i pięć lat życia). Dużym atutem obu płyt jest prostota kompozycji i ich zapadalność w głowę. Po jednym przesłuchaniu albumu DEAD HEART (dostępnego w całości na portalu z muzyką, którego nazwy nie będę podawał, bo wszyscy ją znają) nie zdziwicie się, że zaczniecie mruczeć coś pod nosem. Pewnie będzie to utwór „Dreams”. Potem zechcecie wysłuchać całej płyty drugi raz. Po kilku przesłuchaniach zaczniecie kombinować jak załapać się na koncert tej niezwykłej kapeli i posłuchać kilku świetnych riffów, których nie powstydziłoby się Led Zeppelin. Tutaj Państwa niezrealizowaną potrzebę zaspokoją niezawodne Augustowskie Placówki Kultury organizując to muzyczne zgromadzenie.

Serdecznie zapraszam w imieniu APK

S. Mitros

Oświadczenie zespołu „Muzopatia”

MUZOPATIA

–psycho-somatyczny zespół objawów wad nabytych charakteryzujący się namolną, w porównaniu do populacji zdrowej, nieuzasadnioną fascynacją dźwiękiem i jego brzmieniem. Zaburzenie głównie objawia się nieadekwatnym do rzeczywistości postrzeganiem muzyki, a w zależności od stanu emocjonalnego podmiotu, może skutkować euforycznym bądź depresyjnym zachowaniem.

Osoby będące w stanie MUZOPATII najczęściej nie są zdolne do realnej oceny dźwięków, ich barwy i wzajemnych relacji. Badania kliniczne nie wykazały jednak, spodziewanych przez naukowców wad w układzie chromosomów bądź nadmierną aktywność receptorów benzodiazepinowych. Ogarnięci przypadłością mają wrażenie tworzenia, chociaż w rzeczywistości są tylko tworzywem postępujących w nich objawów chorobotwórczych.

Na dzień dzisiejszy nie odkryto jeszcze lekarstwa, bądź choćby suplementu diety łagodzącego objawy. Prace naukowców w tej dziedzinie są jednak daleko zakrojone, co daje nadzieje w przyszłości na pełne wyleczenie objętych przypadłością. Póki, co MUZOPATIA nasila się i postępuje w trybie geometrycznym co może stanowić dla MUZYKI większe zagrożenie niż w ubiegłym stuleciu plaga królików dla Australii.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe