Przegląd patriotyczny 

  • 20.11.2017, 10:48
Przegląd patriotyczny
„My pierwsza brygada”, „Rozkwitały pąki białych róż” czy piosenka z filmu „Miasto 44”. Między innymi te patriotyczne pieśni rozbrzmiały podczas tegorocznej edycji Gminnego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Swojej umiejętności wokalne zaprezentowało 27 uczniów.

Konkurs piosenki patriotycznej odbył się w czwartek, 9 listopada, tuż przed Świętem Niepodległości. W sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie zaprezentowało się 16 solistów i 11 zespół ze szkół gminnych. Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe. Najpierw wystąpili soliści szkół podstawowych z klas 0-III, potem IV –VII, a na koniec gimnazjaliści. Podobnie było w przypadku zespołów. Wszyscy uczestnicy wykonywali po jednym utworze. Młodzież szkolna skupiła się nie tylko na samym śpiewaniu, ale także zadbała o odpowiedni strój i zaopatrzyła się w rekwizyty. W sali centrum kultury spotkać więc można było dzieciaki w żołnierskich przebraniach, z biało –czerwonymi opaskami na rękach. Komisja konkursowa, w składzie Ignacy Ołów (dr sztuk muzycznych i dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury w Suwałkach), Emil Kulbacki (instruktor muzyczny w SOK-u w Suwałkach), Dorota Bujnowska (kierownik Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie) i Zuzanna Rogucka (inspektor ds. oświaty w Gminie Augustów), wysłuchała znanych utworów patriotycznych, pieśni żołnierskich i bardziej współczesnych piosenek o tej tematyce. Wybór najlepszych wykonań nie był łatwy, bo dzieci bardzo dobrze przygotowały się do udziału w przeglądzie. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Podczas prac komisji dzieciaki zostały poczęstowane różnymi smakołykami. Warto wspomnieć, że uczestnicy przeglądu mogli także obejrzeć krótki spektakl w wykonaniu uczniów siódmej klasy Szkoły Podstawowej w Jaminach. Organizatorami przeglądu było Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe