Jeż Szymon i detektywi w akcji, czyli o święcie bibliotek szkolnych

  • 19.11.2017, 10:44
Jeż Szymon i detektywi w akcji, czyli o święcie bibliotek szkolnych
Augustowska nauczycielka Urszula Sieńkowska - Cioch odniosła wielki sukces. Jej książka „Przygody jeża Szymona” została zauważona i wyjątkowo pięknie wydana przez największe polskie wydawnictwo zajmujące się literaturą dla dzieci. Nie mogliśmy nie skorzystać z tej niezwykłej okazji, organizując tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W czterech szkolnych bibliotekach odbył się „Miesiąc Bibliotek z jeżem Szymonem”. Zorganizowaliśmy spotkania autorskie z panią Urszulą i warsztaty z jej książką dla najmłodszych uczniów.

Z kolei Miesiąc Bibliotek dla klas starszych przebiegał pod hasłem „Detektywi w akcji”. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach i konkursach detektywistycznych. Poza jeżem Szymonem i wyzwaniami detektywistycznymi na uczniów czekało wiele innych wydarzeń. Entuzjazm dzieci wywołały przygotowane przez bibliotekarzy fotobudki, w których można było się przebrać i zrobić sobie zdjęcie. W bibliotece Zespołu Szkół w Lipsku zawisła tablica „To warto przeczytać”, na której chętni uczniowie mogli napisać, a młodsi narysować proponowaną kolegom książkę. W czytelni podczas przerw można było słuchać książek czytanych przez dziewczęta z SK Caritas, pograć w gry planszowe, wykonać ilustracje do ulubionych książek. Szkoła Społeczna uczciła pamięć zmarłej w tym roku Wandy Chotomskiej, organizując zabawę z jej wierszami i wystawę prac plastycznych do utworów poetki. Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 zorganizowała konkurs „Moja zakładka do książki” oraz zaprosiła na spotkanie z uczniami pana Janusza Sowińskiego – Sybiraka, poetę, leśnika. W bibliotece SP nr 2 odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Miesiąc Bibliotek Szkolnych przygotowało Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Augustowie. Wzięły w nim udział biblioteki z SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, Szkoły Społecznej oraz w ZSS w Lipsku.

prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

Oddziału w Augustowie

Monika Rowińska

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe