Czarne chmury nad burmistrzem 

  • 14.11.2017, 15:50 (aktualizacja 14.11.2017 17:31)
  • Krzysztof Przekop
Czarne chmury nad burmistrzem
Na prośbę naszych Czytelników udostępniamy artykuł, który ukazał się w Przeglądzie Powiatowym w dniu 31 października 2017 roku. Zachęcamy Państwa do lektury Przeglądu Powiatowego, który ukazuje się w każdy czwartek. Dostępna jest też prenumerata wersji elektronicznej Przeglądu Powiatowego w cenie 10 zł miesięcznie. Wersja elektroniczna ukazuje się już we wtorek.

To chyba najpoważniejszy kryzys augustowskiej władzy od początku tej kadencji samorządu. Urzędniczka miejska złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienie przestępstwa przez burmistrza Augustowa, a sprawa ma charakter obyczajowy. Wojciech Walulik opuścił klub Nasze Miasto. Teraz jego byli koledzy chcą też, by zrezygnował z urzędu i publicznie domagają się wyjaśnień od burmistrza.

Zawiadomienie do prokuratury

Kilkanaście dni temu w ogólnopolskich mediach pojawiła się informacja, że jedna z pracownic urzędu złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Augustowa Wojciecha Walulika. Potwierdził to Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz. Urzędniczka posądza burmistrza, a swego pracodawcę o uporczywe nękanie i upokarzanie, a ze słów rzecznika wynika również, że w zawiadomieniu jest także motyw o zabarwieniu erotycznym.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe