Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Augustowie (galeria zdjęć/ przemówienia)

  • 11.11.2017, 11:40
  • Bartosz Lipiński
Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Augustowie (galeria zdjęć/ przemówienia)
W Augustowie odbyły się uroczystości Narodowego Święta Niepodległości.

Główny punkt obchodów miał miejsce na Rynku Zygmunta Augusta. Po przemówieniach burmistrza i starosty złożono kwiaty przed pomnikiem  "Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą Ojczyznę". Uroczystości uświetnił występ Orkiestry Dętej OSP Lipowiec oraz zaprezentowana w pięknej oprawie część artystyczna w wykonaniu grupy reprezentacyjnej Zespołu Tańca Ludowego Bystry. Zebrani uczestniczyli też w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Jezusowego.

Poniżej publikujemy przemówienia burmistrza Augustowa i starosty augustowskiego oraz galerię zdjęć z uroczystości.

Przemówienie burmistrza Augustowa Wojciecha Walulika:

Przemówienie starosty augustowskiego Jarosława Szlaszyńskiego:

Galeria zdjęć z uroczystości​​​​​​​:

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Iwona
Iwona 11.11.2017, 23:49
Miałam dziś gości z innego miasta. Byli zachwyceni Augustowem. Byli zachwyceni tym jak sie rozwinął. Jaki jest piękny i zadbany. Jak wiele ma zalet i uroku. Bylam dumna i twraz wiem, ze nie jestesmy miastem pięknym i na miarę XXI wieku.
Ania
Ania 12.11.2017, 08:33
Dokładnie niestety my Polacy mamy tendencje do narzekania. Augustów jest naprawdę pięknym miastem i nie mamy się czego wstydzić. Dużo moich znajomych, którzy wyjechali 20 lat temu do inych zakątków naszego kraju, zrobiłoby wszystko żeby tu znów mieszkać. Człowiek docenia to co ma dopiero wtedy jak to straci.
qef
qef 11.11.2017, 18:50
A gdzie Pan Zieliński z konfetti? Obraził się? Ja tam nie świętuję. Polska nie jest wolna , a okupowana przez PIS.
Kinga
Kinga 11.11.2017, 16:25
Czy Polska jest wolna? Ja pamiętam stan wojenny i wiem co to jest wolność. Wtedy wydawało mi się, że wszystko idzie w dobrym kierunku, a okazało się, że Ci którzy nas namawiali na przewrót najzwyczajniej okradli nas! Wytworzyła się kasta oligarchów, którzy wzbogacili się na majątku narodowym, czyli okradając państwo z majątku wypracowanego przez Polaków. Dzisiaj ten ma wolność, kto jest przy władzy i ma pieniądze. Kto nie ma pieniędzy i pracy jest nikim. Olbrzymia masa wykształconej młodzieży szuka pracy nie we własnym kraju, lecz wyciera bruki innych państw. Emeryci mają głodowe emerytury. Mówią, że mamy wolność, według mnie nie ma wolności. To jest tylko propaganda sukcesu, przewyższająca propagandę Edwarda Gierka, bo on wtedy miał osiągnięcia. Byliśmy w czołówce uprzemysłowionych krajów. Obecnie mamy do czynienia z rozbiorem gospodarczym. My się zwijamy, gdy inne miasta i państwa się rozwijają.
qaz
qaz 12.11.2017, 00:41
Chyba słaby był ten przemysł jeśli w kilka lat po gierku wszystkiego brakowało.
Co to za przemysł który nie potrafił wyprodukować wystarczającej ilości nawet papieu toaletowego hhaaha
Andrzej
Andrzej 11.11.2017, 12:14
Piękne obchody. Pięknie prezentował się nasz Augustów. To moje miasto

Pozostałe