Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości 2017 w Szkole Podstawowej nr 2

  • 10.11.2017, 14:05 (aktualizacja 12.11.2017 19:05)
  • Bartosz Lipiński
Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości 2017 w Szkole Podstawowej nr 2
W przyszłym roku będziemy świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dobrze, że wartości patriotyczne krzewione są w najmłodszych pokoleniach Polaków i uświadamia się im, jak wielką spuściznę pozostawili nam po sobie bohaterowie walk o suwerenną Ojczyznę. Uroczystości związane Narodowym Dniem Niepodległości odbyły się w wielu placówkach, m.in. Szkole Podstawowej nr 2.

W piątek, 10 listopada Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie godnie upamiętniła 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Program tegorocznych obchodów obejmował m.in. złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przygotowaną przez uczniów i kadrę pedagogiczną podniosłą część artystyczną. Obok zaprezentowanych w pięknej aranżacji pieśni patriotycznych uczniowie pokazali kunszt recytatorski oraz wspaniałą choreografię wydarzenia. Za tak przygotowaną uroczystość młodzieży oraz opiekunom dziękowała dyrektor Agnieszka Milanowska, prosząc ich o pamięć o polskich bohaterach, a wicedyrektor Henryka Rzepecka zaprosiła wszystkich na obchody święta Sybiraków, które odbędą się 20 listopada w gmachu przy ul. Nowomiejskiej.

-Od złożenia kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczęły się uroczyste obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie. W piątkowe przedpołudnie dyrektor szkoły, pani Agnieszka Renata Milanowska, wicedyrektor, pan Leszek Mołodziejko oraz delegacje klas IV-VII pod opieką nauczycieli uhonorowali bohatera, którego imię jest nierozerwalnie związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Wiele lat temu za Piłsudskim podążyły tłumy, a dzisiaj my spadkobiercy polskiej tradycji niepodległościowej, a także tymczasowi goście "dziadka" Józefa w asyście pocztów sztandarowych i przy odgłosach werbli złożyliśmy kwiaty, symbol pamięci i wdzięczności. Pamięć i wdzięczność są bowiem pomnikiem dużo bardziej trwalszym niż niejeden zbudowany choćby z najtwardszego kamienia -informują przedstawiciele SP 2.

Poniżej publikujemy galerię zdjęć, relację audio oraz krótkie filmiki z uroczystości:

Fragmenty części artystycznej uroczystości:

I

II

Przemówienia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Agnieszki Milanowskiej i wicedyrektor Henryki Rzepeckiej:

Relacja audio z uroczystości:

Poniżej galeria zdjęć:

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe