Wywalczyli sobie pomoce dydaktyczne

  • 12.11.2017, 06:56
  • Jolanta Wojczulis
Wywalczyli sobie pomoce dydaktyczne
Uczniowie z klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowym im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie zajęli trzecie miejsce w konkursie pt. „Erlebnisreise mit Deutsch”. Dzięki wygranej szkoła wzbogaciła się o świetne pomoce do nauki języka niemieckiego.

-Pod koniec roku szkolnego 2016/2017 nasi uczniowie z klasy Vas biorący udział w innowacji pedagogicznej Deutsch macht Spass przystąpili do projektu „Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę” –informuje Urszula Kuczyńska, nauczycielka z „trójki”. -Przedsięwzięcie te realizowane jest przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett. Projekt skierowany jest przede wszystkim do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim, kształcie. 

W ramach projektu szkoły miały możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pt. Erlebnisreise mit Deutsch. Do wygrania był pakiet z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce, promocji języka niemieckiego lub do przeprowadzenia niestandardowej lekcji pokazowej, np. w ramach Dni Otwartych.

-W piątek, 6 października, otrzymaliśmy wyniki konkursu, nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce, dzięki czemu wygrali oni niesamowite pomoce dla naszej szkoły do nauki języka niemieckiego. Należy wspomnieć, iż uczniowie ci uczą się języka niemieckiego od drugiej klasy szkoły podstawowej –dodaje U. Kuczyńska. -W naszej placówce kładziemy duży nacisk na rozwój językowy naszych wychowanków, ponieważ już od najmłodszych lat wprowadzany jest drugi język obcy (bezpłatnie). Obecnie klasa Ib jest objęta innowacją pedagogiczną „Deutsch kein Problem”. Innowacja ta została objęta honorowym patronatem Ambasadora Austrii. Nasi mali uczniowie uczą się języka niemieckiego podczas zajęć w edukacji wczesnoszkolnej, jak również uczęszczają na dwie lekcje języka niemieckiego w ciągu tygodnia. Podczas tych godzin głównym językiem komunikacji jest właśnie język niemiecki. 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe