Podopieczni Matyki pokazali klasę

  • 11.11.2017, 07:54
Podopieczni Matyki pokazali klasę
Treningi przynoszą efekty. Udowodnili to podopieczni Waldemara Matyki, senseia z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy z turnieju IKO Mazury Cup 2017 przywieźli dziesięć medali.

I Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO Mazury CUP, odbył się w sobotę, 4 listopada,  w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie.  Przez wiele godzin kilkulatkowie i dorośli zawodnicy uprawiający karate kyokushin w kilku konkurencjach i blisko stu kategoriach rywalizowali o jak najwyższe miejsca. Podczas kilkugodzinnych zmagań przez obiekt, który był areną rywalizacji 404 zawodników, przewinęło się kilka tysięcy osób. O medale walczyli karatecy z 36 klubów z Polski i zagranicy. Wśród tak licznej braci karateków nie zabrakło przedstawicieli naszego miasta z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin.  A byli to Jakub Tomkiewicz, Szymon Zawadzki, Szymon Służała,  Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik,  Michał Ostapowicz, Maciej Sieńko, Fabian Masiewicz, Szymon Milanowski, Igor Leszczyński oraz debiutant Alan Masiewicz. W sumie podopieczni Waldemara Matyki wywalczyli dziesięć medali w tym trzy złote, pięć srebrnych i dwa brązowe. Po dwa medale udało się zdobyć Jakubowi Tomkiewiczowi (złoty i brązowy) oraz Szymonowi Zawadzkiemu (złoty i srebrny) ponadto Szymon Służała wywalczył srebrny medal, Michał Ostapowicz, Fabian Masiewicz oraz Jakub Błażej Chodorowski-Wojewnik wywalczyli również srebrne medale, Maciej Sieńko złoty medal a i Igor Leszczyńki brązowy medal.   

-Chciałbym wyróżnić Szymona Służałę, który w drodze do medalu stoczył trzy świetne walki. W półfinale znakomicie walczył i w efekcie pokonał zawodnika z Rosji, natomiast w finale po bardzo zaciętej walce niestety przegrał również z Rosjaninem –dodaje W. Matyka. –Bardzo blisko brązowego medalu w kategorii kata był także Michał Ostapowicz, któremu do zwycięstwa zabrakło jedynie 0,3 punktu.  

Zawodnicy i sensei składają serdecznie podziękowania rodzicom za pomoc w zorganizowaniu transportu na zawody i wierne kibicowanie.

Augustowscy karatecy już wkrótce pojadą na mistrzostwa województwa podlaskiego do Wasilkowa. Życzymy im powodzenia i kolejnych sukcesów.

Wyniki augustowskich karateków:

Kategoria M i K: 8-9 lat (rocznik 2008 i 2009) dowolne kata

II Miejsce-Szymon Zawadzki  

Kategoria M: 16-17 lat (rocznik 2000 i 2001) Gekisai Sho

III Miejsce –Jakub Tomkiewicz

Kategoria M: 8-9 lat (rocznik 2008 i 2009) powyżej 35 kg

II Miejsce –Michał Ostapowicz

Kategoria M: 10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) do 30 kg

I Miejsce- Maciej Sieńko

Kategoria M: 10-11 lat (rocznik 2006 i 2007) powyżej 45 kg

II Miejsce –Fabian Masiewicz

Kategoria M: 8-9 lat (rocznik 2008 i 2009) do 30 kg

I Miejsce –Szymon Zawadzki 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe