Święta bez wypadku

  • 13.11.2017, 09:27
  • Beata Perzanowska
Święta bez wypadku KPP Augustów
16 kolizji drogowych, jeden nietrzeźwy kierowca, ponad 160 mandatów karnych i ani jednego wypadku drogowego. To podsumowanie akcji znicz, którą prowadzili augustowscy policjanci.

Akcja Znicz 2017 na augustowskich drogach prowadzona była od 27 października do 2 listopada.

-Podczas tegorocznych działań, na terenie powiatu augustowskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego –informuje komisarz Paweł Jakubiak, oficer prasowy augustowskiej policji. -Czuwający nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze przeprowadzili ponad 400 kontroli pojazdów i nałożyli ponad 160 mandatów karnych.

W trakcie trwania policyjnej akcji doszło do 16 kolizji drogowych. Przez sześć dni działań mundurowi zatrzymali jednego kierowcę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

-Nad bezpieczeństwem osób w rejonach nekropolii czuwali policjanci w patrolach pieszych, którzy dodatkowo przekazywali zainteresowanym bieżące informacje o utrudnieniach w ruchu, objazdach oraz możliwościach zaparkowania pojazdu –dodaje oficer prasowy. -Podczas służby mundurowi rozdawali także elementy odblaskowe oraz materiały profilaktyczne z zawartymi ostrzeżeniami i poradami. Policjanci czuwali także nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w procesjach, przemieszczających się z kościołów na cmentarze. W kierowaniu ruchem, policjantom pomagali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów - Lipowiec.

na podstawie: www.augustow.policja.gov.pl

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe