Sekcja pływacka z ATP z sukcesami

  • 10.11.2017, 07:26
Sekcja pływacka z ATP z sukcesami
Zawodnicy Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego z powodzeniem rozpoczęli nowy sezon treningowy. Z VI Międzynarodowych Mistrzostw Michałowa w Pływaniu, które odbyły się w sobotę, 4 listopada, wrócili z medalami.

Sekcja pływacka Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego rozpoczęła nowy sezon treningowy we wrześniu bieżącego roku. Na podstawie porozumień zawartych w ubiegłym roku szkolnym pomiędzy burmistrzem Augustowa, prezesem ATP, a dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3, w zajęciach uczestniczą uczniowie szkoły uczący się w klasach sportowych. Dzięki temu szkolenie sportowe realizowane w ramach szkoły w wymiarze trzech zajęć w tygodniu jest uzupełniane zajęciami klubowymi w dniach wolnych od treningu w ramach zajęć szkolnych. W zajęciach biorą także udział uczniowie z innych szkół, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności pływackie. Trenerami sekcji są Katarzyna Łebska i Rafał Jeruć.

-Pierwsze klasy sportowe tworzone w Zespole Szkół Samorządowych przy współpracy z ATP, w rocznikach 1993-1994 osiągnęły zakładane cele. Uczniowie tych klas reprezentowali miasto w wielu imprezach rangi wojewódzkiej, krajowej, a nawet międzynarodowej zdobywając w nich wiele medali -mówi Katarzyna Łebska. -Ich absolwenci niejednokrotnie realizują się w zawodach opartych na sporcie pływackim. Niektórzy zostali instruktorami pływania lub ratownikami.

Obecnie szkoleniem w ramach sekcji pływackiej klubu objętych jest ponad 30 uczniów.

 -Miejmy nadzieję, że zaszczepienie tym  młodym ludziom nawyków zdrowego stylu życia pozwoli im uniknąć w późniejszym wieku schorzeń układu krążenia lub otyłości tak powszechnych w dzisiejszych czasach. Uprawianie sportu to także zapobieganie poprzez sport wszelkim patologiom. Wszelkie nakłady finansowe na sport są zatem długofalową  inwestycją w zdrowe społeczeństwo –zaznacza K. Łebska.

Na dobry początek sekcja pływacka ATP otrzymała wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Klub  z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego oraz wynagrodzenie szkoleniowców.

 

-Projekt, który napisaliśmy został pozytywnie zaopiniowany i jest realizowany od września do końca listopada. Dzięki udziałowi w projekcie zostaną między innymi zakupione nowe deski w dwóch rozmiarach niezbędne do prowadzenia szkolenia sportowego za co już dziś dziękujemy –zaznacza K. Łebska. -Mamy już pierwsze w tym roku osiągnięcia medalowe. Zważywszy, że sekcja działa dopiero od lutego bieżącego roku cieszą one tym bardziej.

W sobotnich zawodach w Michałowie, w których udział wzięli pływacy z trzynastu klubów Podlasia, podopieczni Katarzyny Łebskiej i Rafała Jerucia uzyskali dobre wyniki, poprawiając swoje rekordy życiowe. Kacper Klukowski oraz Łukasz Harasim zdobyli brązowe medale w konkurencji 100 m stylem zmiennym w kategorii roczników: 2007 i 2006. Kacper uzyskał również drugi wynik w konkurencji 50 m stylem motylkowym.

-Niemniej gratulacje należą się wszystkim zawodnikom biorącym udział w zawodach, szczególnie tym najmłodszym z rocznika 2008, którzy pomimo startowania z rocznikiem starszym spisali się doskonale –podkreśla K. Łebska.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Karolina
Karolina 12.11.2017, 20:16
A ja nadal pytam co sie stalo ze sa dwie osobne grupy, podczas gdy kiedys byla jedna. Cos musialo zajsc w ATP ze czesc odeszla. I ta ktora odeszla ma wieksze sukcesy, w dodatku za wszystko musi placic. Czy redakcja to wyjasni?
ja
ja 12.11.2017, 18:09
Na 13 klubów 7 przed Pływakami ( 8 miejsce) w klasyfikacji punktowej
Marian
Marian 11.11.2017, 12:50
Rzeczywiście 13 miejsce na 13 klubów to sukces. Pozdro
Karolina
Karolina 10.11.2017, 12:14
No to wszystko jasne: "sekcja dziala dopiero od lutego biezacego roku". Czyli przez pare lat mimo nazwy ATP(lywackie) sekcja plywacka nie dzialala. To mile, ze w koncu dzialacze zreflektowali sie i dolaczyli pod swoj szyld takze sporty wodne. Sekcja jako dodatek dla klas sportowych. oczywiscie znow SP nr 3. Nie dziwi nic :))

Pozostałe