Zabytkowe nagrobki nabiorą blasku  

  • 8.11.2017, 09:22
  • Jolanta Wojczulis
Zabytkowe nagrobki nabiorą blasku
Augustowianie i przyjezdni odwiedzający groby swoich bliskich podczas Dnia Wszystkich Świętych udowodnili, że nie jest im obojętny los zabytkowych nagrobków na naszym cmentarzu. W tym roku podczas kwesty na rzecz ratowania tych mogił padła bowiem rekordowa kwota zebranych pieniędzy. Wolontariusze zebrali aż 14.782 zł i 61 groszy.

 

Podczas tegorocznej kwesty podobnie jak w latach ubiegłych datki zbierali wolontariusze, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych oraz ludzie kultury i edukacji.

-Wszyscy darczyńcy w tym roku ofiarowali o 2.800 zł więcej niż w rekordowym ubiegłym roku, bo dobro jest zaraźliwe –zaznaczali organizatorzy kwesty.  –A to naprawdę cieszy.

Osoby, które spotkałam na augustowskim cmentarzu podczas Dnia Wszystkich Świętych zapewniały mnie, że co roku wpłacają chociaż minimalny datek na tak ważną sprawę, czyli na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków.

-Często jestem na naszym cmentarzu, bo odwiedzam i porządkuję grób mojego niedawno zmarłego męża. Tak się złożyło, że jego mogiła znajduje się nieopodal jednego z takich właśnie zabytkowych grobów i naprawdę nie wygląda on najlepiej –powiedziała mi jedna nobliwych augustowianek. -Przecież takim ludziom, czyli między innymi tym, którzy zginęli za naszą ojczyznę należy się przede wszystkim pamięć, ale też  zadbane miejsce pochówku. Dlatego zawsze na takie cele chętnie daję pieniądze, chociaż symbolicznie, bo uważam, że to bardzo szlachetny cel.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe