Nowy komendant w augustowskiej policji

  • 9.11.2017, 08:43
  • Beata Perzanowska
Nowy komendant w augustowskiej policji KPP Augustów
Kadrowe rotacje w podlaskiej policji sięgnęły też do Augustowa. Stanowisko komendanta objął młodszy inspektor Wiesław Mursztyn, który wcześniej był zastępcą augustowskiego komendanta, potem piastował funkcję zastępcy w grajewskiej komendzie, a od grudnia zeszłego roku kierował tą jednostką. Teraz szefuje augustowskim policjantom. Dotychczasowy komendant Arkadiusz Bobowicz objął zaś kierowanie grajewską policją.

W poniedziałek, 30 października, w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie odbyła się uroczystość objęcia stanowiska przez nowego Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie.

-W obecności zaproszonych gości, funkcjonariuszy oraz pracowników komendy, podinspektor Jacek Tarnowski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji wręczył młodszemu inspektorowi Wiesławowi Mursztynowi rozkaz o powołaniu go na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie –mówi komisarz Paweł Jakubiak, oficer prasowy augustowskiej policji. -Sprawujący dotychczas funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie młodszy inspektor Arkadiusz Bobowicz objął zaś stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie.

Młodszy inspektor Wiesław Mursztyn służbę w policji rozpoczął w 1991 roku. Od początku związany był z augustowską jednostką, gdzie przechodził kolejne szczeble zawodowe. W sierpniu 2008 roku został pierwszym zastępcą komendanta policji w Augustowie. W 2013 roku objął stanowisko pierwszego zastępcy komendanta grajewskiej jednostki policji, natomiast od grudnia 2016 roku stał na jej czele. Młodszy inspektor Wiesław Mursztyn ma 46 lat, jest żonaty i ma dwoje dzieci. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył także studia o kierunku politologii w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Na co dzień interesuje się sportem. Jego hobby to piłka nożna.

( na podstawie: www.augustow.policja.gov.pl)

Beata Perzanowska

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe