Spójrzmy na bezdomnych

  • 8.11.2017, 09:39
  • Beata Perzanowska
Spójrzmy na bezdomnych
Niedługo zawita do nas zima. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Augustowie apeluje więc o szczególną wrażliwość na los osób wymagających szczególnej troski. Dokładnie chodzi o bezdomnych, starszych, samotnych, chorych czy niepełnosprawnych. Nie bądźmy obojętni i informujmy odpowiednie służby. Dzięki temu ci ludzie bezpiecznie przetrwają najtrudniejszą dla nich porę roku.

Surowe warunki klimatyczne mogą stanowić zagrożenie zdrowia, a nawet życia ludzi przebywających w opuszczonych budynkach, na strychach, klatkach schodowych, domkach na terenie ogródków działkowych. Pamiętajmy o tym, że w porę udzielona pomoc może uratować czyjeś życie. Augustowski ośrodek pomocy społecznej apeluje, by nie przechodzić obojętnie obok potrzebujących wsparcia, także obok osób, które z niewiadomych przyczyn leżą na ulicy. Zamarznięcie grozi każdemu, niezależnie czy jest chory, trzeźwy czy pijany. Najlepiej więc w każdej takiej sytuacji zaalarmować odpowiednie służby. Dzwonić można na numer alarmowy 112, na policję 997, pogotowie ratunkowe 999 czy do straży pożarnej 998.

Informacje można zgłaszać także do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Augustowie, ul. Wojska Polskiego 1, numer tel. 87 644 54 30. Można również skorzystać z czynnej całą dobę infolinii Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Augustowie - 87 643 81 26.

Jak informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Augustowie pracownicy socjalni już od jesieni podejmują odpowiednie działania mające pomóc takim osobom. Odwiedzali osoby samotne i potrzebujące rodziny. Rozpoznano ich potrzeby, zapewniono pomoc w postaci żywności, opału, odzieży. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej trwa także zbiórka odzieży zimowej (w dobrym stanie), która sukcesywnie jest przekazywana najbardziej potrzebującym. Należy pamiętać, że wrażliwość i współpraca mieszkańców, w tym trudnym okresie jesienno –zimowym, z odpowiednimi służbami może zapobiec wielu tragicznym zdarzeniom. Nie bądźmy więc obojętni.

 

(Oprac. Beata Perzanowska, na podstawie komunikatu Urzędu Miejskiego w Augustowie.)

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe