Eldorado dla skaterów

  • 9.11.2017, 08:32 (aktualizacja 09.11.2017 13:40)
  • Jolanta Wojczulis
Eldorado dla skaterów
Augustowscy amatorzy jazdy na deskach, hulajnogach, rolkach i BMX dopięli swego. Dzięki ich staraniom można już trenować na powstałym przy ulicy Młyńskiej skytparku. Oficjalnego otwarcia obiektu dokonał w piątek, 3 listopada, Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa.

Skatepark znajduje się przy budynku dawnego Gimnazjum nr 1 przy ul. Młyńskiej. Na specjalnej płycie żelbetowej o wymiarach 34 m na 21 m powstały przeszkody betonowe o różnym stopniu trudności, przystosowane do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i BMX-ach. Obiekt powstał dzięki zaangażowaniu i staraniom młodzieży, która zebrała podpisy pod petycją i wystąpiła z apelem o sfinansowanie inwestycji z budżetu miasta. 

-Ostatni raz spotkaliśmy się tu 6 czerwca, kiedy oficjalnie ruszyła budowa skateparku. Niezmiernie miło mi, że możemy dzisiaj wspólnie świętować zakończenie inwestycji. Mam nadzieję, że obiekt spełni oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych zwolenników ekstremalnej jazdy na deskorolkach –mówił podczas otwarcia burmistrz Augustowa Wojciech Walulik. -Rozwój infrastruktury sportowej jest zadaniem szczególnie mi bliskim. Niebawem, obok skateparku rozpocznie się budowa bazy dla kajakarzy, dzięki czemu Błonia nad rzeką Nettą staną się prawdziwym centrum sportowo -rekreacyjny

Młodzi ludzie, którzy byli obecni podczas oficjalnego otwarcia obiektu, nie kryli radości z jego powstania, ale mieli też kilka uwag.

-Panie burmistrzu przydałyby się tu jakieś ławki i koniecznie oświetlenie, bo jak tylko nadchodzi zmierzch jest tu zdecydowanie za ciemno –powiedział jeden z młodych ludzi.

Burmistrz zapewnił, że sukcesywnie będą tam wprowadzane zmiany, między innymi na pewno powstanie oświetlenie.  

Przypomnijmy, że koszt budowy skateparku wyniósł 777 000 zł. Wykonawcą obiektu była firma ZINPRO z Jeleniej Góry. Administratorem obiektu jest Gmina Miasto Augustów. Zasady korzystania z obiektu zostały określone w Regulaminie, którego treść dostępna jest na tablicy informacyjnej zlokalizowanej bezpośrednio przy skateparku. Wstęp na teren obiektu jest bezpłatny.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Skater
Skater 9.11.2017, 09:16
Oficjalne otwarcie skateparku miało miejsce 3 listopada w piątek a nie 6 w poniedziałek.

Pozostałe