Problemy działkowców i radość cyklistów 

  • 4.11.2017, 07:00 (aktualizacja 07.11.2017 10:37)
  • Bartosz Lipiński
Problemy działkowców i radość cyklistów
Tylko jedna część Kanału Bystrego od strony dzielnicy Baraki jest dziś zabudowana bulwarem, dającym możliwość komfortowych spacerów czy wycieczek rowerowych. Dużo wskazuje na to, że również drugi brzeg w okolicach dawnego młyna doczeka się inwestycji. Projekt ma być mniej ambitny niż zakładano pierwotnie, ale dzięki temu może uda się pomóc użytkownikom ogrodu działkowego, których od lat zalewa woda.

Powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

Projekt zagospodarowania drugiej strony Kanału Bystrego powstał w 2004 roku i po dziś dzień nie doczekał się realizacji. Założenia były bardzo ambitne, a przy tym niezwykle kosztowne. Całość miała nawiązywać do standardów obowiązujących przy dzielnicy Baraki, m.in. poprzez powstanie ciągów pieszo-rowerowych o nawierzchni z kostki brukowej czy wykonanie stalowej kładki przy starym młynie. Koszt całego przedsięwzięcia opiewał na zawrotną kwotę około 5,5 miliona złotych. Obecne władze Augustowa postanowiły mocno zmodernizować projekt i wykonać go za blisko 4 mln zł mniej. W obecnych planach jest wykonanie ścieżek pieszo-rowerowych, ale z dużo tańszej nawierzchni szutrowej, rezygnacja z kładki przy młynie, zbudowanie drewnianej kładki na dalszym odcinku oraz umocnienie nabrzeża. Zwłaszcza ten ostatni punkt z okrojonej wersji luksusowego projektu dla wielu mieszkańców jest szalenie istotny.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
qaz
qaz 4.11.2017, 08:37
Drugi brzeg Netty to posesje prywatne
leśny ludej
leśny ludej 4.11.2017, 12:33
A ogródki działkowe to państwowe? Też bym chciał oddać trzy metry ziemi żeby mi za to gmina magicznie odwodniła teren.
qaz
qaz 5.11.2017, 08:27
Ale po drugiej stronie Netty nikt nie chce oddawać ziemi i nikt nie skarży sie że zalewa
Mieszjanka Augustowa
Mieszjanka Augustowa 4.11.2017, 07:50
A co z drugim brzegiem Netty?

Pozostałe